Kalendarzowy updejt – Lublin MTB Maraton, dużo XCM i jeszcze więcej XCO

HomeKALENDARZ

Kalendarzowy updejt – Lublin MTB Maraton, dużo XCM i jeszcze więcej XCO

Lublin MTB Maraton 2013 logo

Jeśli to co działo się w trakcie majówki było rogiem obfitości, to najbliższy weekend jest co najmniej tak samo bogaty, a zapewne kolejne nie będą gorsze.

MTB-XC.PL wspiera

Na początek impreza, której patronujemy czyli Lublin MTB Maraton. Impreza zostanie rozegrana na możliwie najlepszej trasie w okolicach Lublina – pętla będzie liczyła około 41 km i ponad 300 metrów przewyższeń. Na dystansie Profi do pokonania będą dwie pętle, a zawodnicy z licencjami będą mogli powalczyć o żywą gotówkę. 

WAŻNE!!! W związku z umiarkowanym zainteresowaniem Paradą Rodzinną organizatorzy zrezygnowali ze startu honorowego w centrum Lublina. W związku z tym start i meta, podobnie jak biuro zawodów w dniu startu będą zlokalizowane w Ośrodku Słoneczny Wrotków.

Cross Country esencją MTB jest i basta ;)

Najważniejszą imprezą XC w Polsce w najbliższy weekend będą bezdyskujnie AMPy w Jeleniej Górze, czyli Akademickie Mistrzostwa Polski. Na starcie zamelduje się czołówka polskich zawodników z Markiem Konwą i Kasią Solus Miśkowicz na czele. Podobnie jak ostatnio w GS MTB Cup, także teraz w Karkonoszach wystartować będą mogli także amatorzy. Wyścig o nazwie Jel-Car MTB Race odbędzie się w sobotę o godzinie 14.30, a udział w nim jest bezpłatny.

Profil rundy Górale na start w Boguszowie Gorcach

Profil rundy Górale na start w Boguszowie Gorcach

Na zawodników z licencjami czekają także organizatorzy dwóch innych imprez w południowej Polsce: Puchar Szlaku Solnego w Gołkowicach oraz Górale na Start w Boguszowie Gorce. W Wielkopolsce w końcu startuje Thule Cup w Pniewach, gdzie w okolicach Księżej Góry członkowie Odjechani TEAM stworzyli bardzo ciężką trasę. Na Mazowszu druga edycja Pucharu Mazowsza XC (Wesoła) organizowanego przez Warszawski Klub Kolarski. A na Mazurach kolejne edycje Family Cup – Szelment i Bartoszyce.

Masówka, czyli maratony

Skoro trawa już się dobrze zazieleniła, a zimę pamiętają tylko najstarsi górale, to nie ma przeszkód, żeby do imprez, które już wystartowały dołączył także Bike Maraton. Nie jak to zwykle bywa we Wrocławiu, ale tym razem w Zdzieszowicach w tym roku zostanie ten cykl zainaugurowany.

Zdzieszowice_news01W informacji prasowej możemy przeczytać:

Będzie to już 13 sezon Bike Maraton, najstarszego i najpopularniejszego cyklu maratonów MTB w Polsce.

Tylko po co te wszystkie „naj” słowa… Do wyboru będą trzy dystanse – 25, 52 i 79 km. Na pierwszych 1500 osób będą czekać pamiątkowe koszulki

Druga duża impreza to z kolei drugi etap Poland Bike Maraton w popularniej mazowieckiej lokalizacji – Otwocku, o którym w informacji prasowej czytamy:

Od ponad stu lat ten teren to tzw. „zielone płuca stolicy”, gdzie znajdziemy korzystny mikroklimat, a balsamiczny aromat sosen sprzyja wielogodzinnym pieszym i rowerowym wędrówkom. Zwolennicy mocniejszych wrażeń też znajdą tu coś dla siebie. Wielkie piaskowe wydmy porośnięte sosnowymi borami, ukształtowane przez naturę przed tysiącami lat, do tego podmokłe torfowiska, mogą stanowić nie lada wyzwanie nawet dla bardzo wymagających miłośników jazdy na rowerach górskich.

Tu też do wyboru trzy dystanse – dla najmłodszych dystans FAN – 7 km, a dla dorosłych Mini (25 km) i Max (50 km). Wyścig kolarski zostanie poprzedzony biegiem terenowym Speedrun na dystansie 10 km, który – nomen omen – rozpocznie się o godzinie 10.00.

poland bike

W najbliższy weekend kolejna edycja Maratonów Kresowych, które po starcie w Wasilkowie tym razem odbędą się w sercu Mazur czyli Olsztynie. Przed zawodnikami tradycyjnie dwa dystanse – półmaraton i maraton, które z racji ograniczonych funduszy odbędą się na rundzie liczącej około 16 km. Połówka to dwie pętle, a pełny dystans to cztery. Trasa zlokalizowana została na terenie Lasu Miejskiego, co może być bardzo mylące w ocenie, ponieważ na jego obszarze wytyczone zostały m.in. dedykowane trasy do XC i enduro

Z kolei Cyklokarpaty jadą do Wojnicza, gdzie jak zwykle poprzeczka zawieszona jest wysoko. Sam dystans Hobby to 29 km i prawie 400 przewyższeń. Dalej Mega – 54 km i blisko tysiąc oraz Giga, gdzie do pokonania będzie 89 km i ponad 1600 metrów pionie.

Na koniec przypominam o V Bydgoszcz Metropolia Maraton, ME w maratonie w Singen – ale o tym już było. Tomek napisał krótko i konkretnie, więc powtarzać się nie zamierzam.

[srp]

 

COMMENTS

DISQUS: 0