Weekend pod znakiem XCM

HomeZapowiedzi

Weekend pod znakiem XCM

Ilias_tree_flashed

Po pierwsze Singen!

Mistrzostwa Europy w maratonie MTB. Na starcie Periklis, Hynek, Sauser. O wysokie miejsca na pewno powalczą także zawodnicy Teamu Bulls. Już na Cape epic pokazali, że są w dobrej formie, bo o tym, że są specjalistami od dużych przewyższeń i dużych dystansów – wiemy nie od dziś! Z informacji jakie do nas dopłynęły wiemy, że dziś na miejsce udali się zawodnicy JBG2. Dokonają rekonesansu trasy i mamy nadzieję, że powalczą o dobre lokaty. Na mistrzostwa wybiera się także drużyna KROSS oraz Alex Dorożała reprezentujący MBIKE. Przed wyjazdem miałem okazję porozmawiać z Alexem. Dla niego to jeden z ważniejszych startów w sezonie, bo może porównać swoje możliwości na tle „kozaków” z Europy. Trzymamy kciuki za wszystkich naszych reprezentantów!

Lokalnie.

W kraju odbędą się dwa ciekawe wyścigi. W sobotę maraton w Lublinie trasa zapowiada się ciekawie, a prosi powalczą o nagrody finansowe. Jeśli hajs nie będzie się zgadzał po sobocie no to trzeba wykonać dość długi transfer do Bydgoszczy. W niedzielę „Metropolia MTB Maraton” i znów trasa jest ciekawa. Niby krótka, ale spory interwał zapewnia ciekawe ściganie. Dla najlepszych przewidziano dobre nagrody, a także gotóweczkę za rekord trasy.

Nie tylko XCM.

Jeszcze nie czas na juwenalia, ale w ten weekend studenci już będą w gazie ;) Czekają nas Akademickie Mistrzostwa Polski w XC. Jelenia Góra to gwarancja ciekawej trasy, na której powalczy wielu czołowych zawodników i zawodniczek z kraju.

[srp]

COMMENTS

DISQUS: 0