Jeśli nie w Piekle, to gdzie…

HomeWyniki

Jeśli nie w Piekle, to gdzie…

Zima zdaje się wydawać ostatnie tchnienie. Wiosnę zaczyna być czuć w powietrzu, ale jeszcze trochę trzeba będzie poczekać, aż na leśnych bezdrożach, na nizinach i w górach, śnieg odpuści i da miejsce zielonej, budzącej się do życia przyrodzie. W tym tygodniu informowaliśmy Was o wielu zmianach w kalendarzu zarówno maratonów, jak i wyścigów cross country. Odwołany został także Puchar Ślęży, czyli oficjalne otwarcie sezonu. Czołówka naszych krajowych zawodników w poszukiwaniu odpowiedniej pogody i poziomu sportowego jutro wystartuje w dwóch wyścigach – UCI Marathon Series we Francji oraz wyścig C1 w tureckiej Antalyi.

W tym drugim wystartuje nasz najlepszy dziś kolarz – Mistrz Polski 2012, Marek Konwa. Poniżej profil rundy, której długość to 6,5 km. Niestety nie udało nam się skontaktować z organizatorem i nie możemy podać więcej szczegółów. Zawodnicy elity staną na starcie o 9 polskiego czasu.

alanya

O tej samej godzinie rozpocznie się rywalizacja w maratonie we Francji, gdzie na liście startowej możemy znaleźć wielu polskich zawodników z grup BSA Pro Tour oraz JBG-2 MTB Professional. Na początek Panie – z Polek wymienić można tylko Magdę Sadłecką, która będzie według ostatniej wersji konkurować z około 20 zawodniczkami. Do pokonania będzie prawie 65 km z sumą przewyższeń ponad 4500 tysiąca. W ostatniej naszej rozmowie Magda mówiła, że traktuje ten start treningowo i odbędzie go „z biegu” w drodze powrotnej ze zgrupowania w Hiszpanii. Niezależnie od okoliczności – trzymamy za nią mocno kciuki!

Marathon-Dames

Profil trasy maratonu Roc Laissagais dla kobiet

Panowie z kolei będą mieli do pokonania o 20 kilometrów więcej (ponad 84 kilometry), a według profilu suma przewyższeń przekroczy 5500 m. Na liście startowej Polskę reprezentować będą:

  • Bartosz Banach (Sante BSA Pro Tour)
  • Piotr Brzózka (JBG2 MTB Professional Team)
  • Tomasz Drożdż (JBG2 MTB Professional Team)
  • Adrian Jusińsk i(Sante BSA Pro Tour)
  • Piotr Kurczab (Sante BSA Pro Tour)
  • Mariusz Marszałek (Sante BSA Pro Tour)
  • Bartłomiej Wawak (JBG2 MTB Professional Team)

Marathon-Homme

Lista startowa obejmuje około 200 nazwisk, w których przede wszystkim w oczy rzuca się nazwisko Karl Platt z Team Bulls, który kilka dni temu wrócił z RPA, gdzie rywalizował na trasie ABSA Cape Epic.

bmc racing cup

Prawdopodobnie na liście startowej moglibyśmy zobaczyć więcej mocnych nazwisk, nie mniej jednak wciąż królową wśród kolarstwa górskiego pozostaje cross country. Dlatego też topowi kolarze w dużej liczbie staną w niedzielę na starcie pierwszego etapu Pucharu Szwajcarii czyli BMC Racing Cup. Wymienię tylko kilku: Nino Schurter, Marco Fontana, Christoph Sauser, Florian Vogel, Fabian Giger, Lukas Flückiger and Mathias Flückiger, Manuel Fumic oraz Moritz Milatz. Powyższa lista to nic więcej jak gwarancja rywalizacji sportowej na najwyższym poziomie. Na Puchary Świata musimy poczekać do maja – jak widać jednak „lokalne” wyścigi mogą dostarczyć podobnych emocji. Wiedzą o tym kibice, których jutro w Schaan ma ich się pojawić około ośmiu tysięcy. Nie można pominąć kobiet, gdzie na starcie pojawi się między innymi Irina Kalentieva oraz była Mistrzyni Europy Katrin Leumann.

paris roubaix

Niestety wcześniej wymienionych wyścigów nie będzie nam dane śledzić na żywo, ale postaramy się poinformować Was o wynikach jak najszybciej. Prawdopodobnie będzie to jeszcze zanim w kanale Eurosport (od 13.00) rozpocznie się relacja z wyścigu Paris Roubaix komentowana przez Tomasza Jarońskiego i Adama Probosza. Kto wygra? Każdy może typować, więc i my też spróbujemy. Pod nieobecność Toma Boonena oraz Petera Sagana zdecydowanym faworytem wydaje się być Fabian Cancellara. Szwajcar na pewno nie będzie miał łatwej przeprawy. Na zwycięstwo mają także ochotę: Sylvain Chavanel, Sébastien Turgot i Jurgen Roelandts. Wyścig ten w swojej naturze jest nad wyraz nieprzewidywalny więc trzeba pamiętać o jeszcze kilku nazwiskach: Lars Boom, Taylor Phinney, Yoann Offredo, Heinrich Haussler, Juan Antonio Flecha. Na liście startowej jest tylko jeden Polak – Maciej Bodnar. „Widzimy” się o 13.00 na naszym fanpage – będziemy wspólnie oglądać i komentować relację nadawaną przez Eurosport.

PK/TH

baner750x50-tekst

[srp]

COMMENTS

DISQUS: 0