Kalendarzowy updejt – Kujawia XC, Mazovia MTB, Thule Cup

HomeZapowiedzi

Kalendarzowy updejt – Kujawia XC, Mazovia MTB, Thule Cup

Zima nie odpuszcza co doskonale było widać i nadal jest widać za oknem. Dlatego też kolejni organizatorzy imprez kolarskich przekładają swoje imprezy. 

Mazovia MTB:

Ze względu na anomalia pogodowe i prawdziwie zimowe warunki atmosferyczne, dbając o Wasze bezpieczeństwo i komfort jazdy, zdecydowaliśmy się na przełożenie terminu rozpoczęcia pierwszego maratonu w letnim cyklu Merida Mazovia MTB Marathon.

Nowy termin zostanie podany wkrótce. Kolejne w kalendarzu zawody to Legionowo w dniu 24. kwietnia. Nie wiadomo czy Otwock odbędzie się jeszcze przed tą datą czy w późniejszym terminie.

Kujawia XC z kolei jasno postawiła sprawę i zapytała swoich fanów na FB:

Byliśmy dziś w lesie – znowu jest masakra. Dlatego chcemy Was zapytać o zdanie. Co począć z wyścigiem Kujawia XC 2013 w Myslęcinku?

Na koniec ThuleCup. Z informacji, które pojawiły się na stronie organizatora wynika, że nie tylko impreza w Gnieźnie stoi pod znakiem zapytania:

Ze względu na panujące warunki pogodowe nie jest możliwe przeprowadzenie Mistrzostw Wielkopolskiw wyścigach XC w dniu 7 kwietnia. Tradycyjnie miały się one odbyć na skarpie przy jeziorze Winiary. Teren ten nadal jest pokryty grubą warstwą śniegu i lodu. Zdrowie i biezpieczeństwo zawodników jest dla nas dobrem nadrzędnym w związku z tym zawody zostają odwołane !

Organizator Wojciech Gogolewski mówi wprost:

Sezon wyścigów  XC ThuleCup 2013 rozpoczniemy niestety  dopiero 12 maja 2013 wyścigiem w Pniewach.

W komunikacie GKKG możemy także przeczytać:

Długo walczyliśmy o to by utrzymać możliwość organizacji imprez rowerowych w naszym mieście. Jednakże zaczęły się zbierać nad nami „czarne chmury” i w końcu lunął deszcz . Deszcz przeciwności – poczynając od symbolicznego dofinansowania ze strony jedynego naszego sponsora jakim są władze lokalne, a kończąc na roszczeniowej postawie ludzi np. z obsługi technicznej. Mając na uwadze rok 2012 i poziom cyklu wielkopolskiego i to zarówno XC jak i maratonów zdajemy sobie sprawę, że imprezy te mają swoją markę i odpowiednią jakość. W bieżącym roku nie jesteśmy w stanie sprostać tym wymogom i z wielkim bólem serca musimy oficjalnie ogłosić odwołanie zarówno Mistrzostw Wielkopolski w wyścigach XC w dniu 7 kwietnia jak również Skoda Maratonu MTB w dniu 26 maja.

Jednak jak pisze główny organizator nic straconego:

Ponieważ informacja o odwołaniu imprez w Gnieźnie została ogłoszona tuż przed Świętami Wielkanocnymi to siłą rzeczy było bardzo mało czasu na dogadanie wszystkich szczegółów ale jest pewne że 26 maja 2013 będziemy ścigać się w Wielkopolsce. I zapowiada się że impreza jak i miejscówka  będzie bardzo interesująca.  Z możliwością kontynuacji a może i ewolucji…

O wszystkich zmianach będziemy informować Was w miarę możliwości na bieżąco.

[AKTUALIZACJA]

Do powyższej listy dołącza Powerade Volvo MTB Marthon:

Murowana Goślina przeniesiona na 19.05.2013
Krynica Zdrój przeniesiona na 25.05.2013
Sezon rozpoczynamy w Złotym Stoku za miesiąc i dwa dni – 04.05.2013
Trenujcie, a my zaklinamy pogodę!!!

baner750x50-tekst

[srp]

COMMENTS

DISQUS: 0