Pucharowe ściganie MTB ramach Bike Atelier MTB Maraton w Bielsku-Białej | ZAPOWIEDŹ

HomeSportZapowiedzi

Pucharowe ściganie MTB ramach Bike Atelier MTB Maraton w Bielsku-Białej | ZAPOWIEDŹ

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Kolejne ściganie w ramach cyklu Bike Atelier MTB Maratonu odbędzie się w drugą niedzielę lipca (14.07) w Bielsku-Białej. Będzie to druga okazja w ramach BAM, by zdobyć punkty w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski w  Maratonie MTB.


Bielsko-Biała – obowiązkowa pozycja na mapie maratonów MTB

Bielsko-Biała, po udanym zeszłorocznym debiucie, zdobyła sympatię zawodników i entuzjastów kolarstwa górskiego. Trasy w stolicy Podbeskidzia rekompensują trudy rywalizacji urzekającymi widokami. Bielsko-Biała to jeden z najważniejszych punktów na rowerowej mapie Beskidów m.in. za sprawą ścieżek Enduro Trails, które częściowo wykorzystano do stworzenia tras dla 4 dystansów rywalizacji Bike Atelier MTB Maratonu.

Sportowa rywalizacja i aktywny wypoczynek

Zapraszamy do udziału w naszych wyścigach kolarskich, które są prawdziwą przygodą dla każdego, niezależnie od wieku czy stopnia zaawansowania. Na czterech różnych dystansach: Pro, Hobby, Family i Mini, każdy znajdzie coś dla siebie.

Dla tych, którzy szukają prawdziwej adrenaliny i chcą zmierzyć się z trasą na której rywalizują licencjonowani zawodnicy, mamy wyścig Pro. To tu spotykają się najlepsi, gotowi na wyzwania najdłuższej i najbardziej wymagającej trasy – w tym roku będzie to 58 km, na których będzie do pokonania 2280 metrów przewyższenia.

Dla osób, które kochają kolarstwo, ale wolą rywalizację w bardziej przyjaznej atmosferze, idealny będzie dystans Hobby – 40 km – 1470 m przewyższenia.

Na najkrótszym dystansie odbywają się rywalizacje Mini jest to trasa dla wszystkich którzy chcieliby wystartować po raz pierwszy i sprawdzić swoją formę – 16 km – 590 m przewyższenia.

A jeśli chcecie poczuć magię kolarskich zmagań w rodzinnej atmosferze, na tę samą trasę serdecznie zapraszamy do rywalizacji Family, gdzie dzieci do 14 roku życia startują jadąc ze swoimi opiekunami.

Niech nasze wyścigi będą okazją do nowych doświadczeń, emocji i wspólnego świętowania pasji kolarskiej. Dołącz do naszej społeczności i razem odkrywajmy radość z pedałowania.

Bike Atelier MTB Maraton w Bielsku-Białej na dystansie PRO to kolejna okazja do zdobycia punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Polski w Maratonie MTB. Zapraszamy w Beskidy posmakować prawdziwego kolarstwa górskiego.

Wyścigi dla dzieci KIDO

Uwielbiamy kibicować najmłodszym! Podczas każdej edycji Bike Atelier MTB Maratonu stawiamy na rywalizację w wyścigach dziecięcych KIDO, gdzie dominuje dobra zabawa na dystansach dostosowanych do wieku i umiejętności zawodników. 

Dla kogo ten wyścig?

Dla dzieci, które potrafią jeździć na rowerze lub w przypadku najmłodszych dopiero rozpoczynają swoją przygodę z rowerem. Dla tych, którzy lubią rywalizować lub chcą poznać smak wyścigu.

Dlaczego warto wystartować?

Każdy start może być fantastyczną przygodą i okazją do aktywnego spędzenia czasu z całą rodziną. Liczy się nie tylko wynik, ale też gorący doping rodziców, rodzeństwa czy też przyjaciół. Dodatkową atrakcją w strefie KIDO jest obecność animatorów, dzięki którym nikt nie będzie się nudził.

Zapisy Kido możliwe są jedynie w dniu wydarzenia, w specjalnej strefie KIDO na terenie miasteczka zawodów.

Kalendarz cyklu Bike Atelier MTB Maraton 2024

  • 21/04 Czerwionka-Leszczyny
  • 19/05 Tarnowskie Góry
  • 16/06 Babice/Chrzanów/Trzebinia
  • 30/06 Jeleśnia – Puchar Polski w Maratonie MTB
  • 14/07 Bielsko-Biała – Puchar Polski w Maratonie MTB
  • 18/08 Psary
  • 8/09 Żarki
  • 15/09 Rzyki/Czarny Groń
  • 28/09 Dąbrowa Górnicza

Dołącz do rywalizacji

Zapisy uczestników odbywają się internetowo na stronie www.zapisy.mktime.pl. Wszystkie szczegóły można również znaleźć na oficjalnej stronie www.bikeateliermaraton.pl. Dodatkowo można zarejestrować się w dniu wyścigu w biurze zawodów.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0