Bike Maraton w Bielawie 13 lipca. Jedziemy w Góry Sowie! | ZAPOWIEDŹ

HomeSportZapowiedzi

Bike Maraton w Bielawie 13 lipca. Jedziemy w Góry Sowie! | ZAPOWIEDŹ

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Bielawa to od lat obowiązkowa pozycja w karcie dań cyklu Bike Maraton. To również najbardziej wakacyjna edycja cyklu – startujemy z terenu ośrodka wypoczynkowego „Sudety” nad jeziorem Bielawskim. Wokół rozległe łąki, piękna plaża, camping, kąpielisko, leżaki i wakacje na całego! A tuż nad nad nami piętrzą się Góry Sowie – tam właśnie jedziemy!


Bike Maraton w Bielawie musi być, siłą rzeczy, jedną z najtrudniejszych i najbardziej wymagających edycji w roku, ale nagromadzenie tych trudności czeka w zasadzie tylko na dystansie MEGA. To będzie ponownie kawał wyścigu – na odcinku 51 km mamy aż 2000 m przewyższeń, a trasa najeżona jest niekończącymi się zjazdami i podjazdami. Trasa w Bielawie „odpuszcza” dopiero na ok. 10 km przed metą, ale powrót nad jezioro kryje jeszcze kilka niespodzianek. MEGA w Bielawie to naprawdę trudna i bardzo interwałowa trasa.

Na drugim biegunie kolarskich wyzwań w Bielawie jest na pewno dystans FUN, który oferuje nam tylko 16 km jazdy, a w pionie będzie na mim do pokonania niespełna 500 m. Ten dystans pozbawiony jest trudności – mniej więcej do połowy czekają nas spokojne podjazdy, a potem szutrowy i wygodny powrót do mety. I to jest właśnie wyścig dla każdego!

CLASSIC ma w Bielawie 29 km i 1000 m w pionie i może być ciekawym wyzwaniem dla każdego komu nie uśmiecha się wyczerpująca jazda na dystansie MEGA. Po podjeździe i rozstaniu z najdłuższym dystansem (na początku zawsze CLASSIC i MEGA jadą razem) niech nikogo nie zwiedzie krótki i spokojny zjazd, bo przed zawodnikami kolejna wspinaczka przed drugim bufetem, a powrót w dół również będzie jazdą po pofalowanym grzbiecie – zanim dotrze się do wygodnych leśnych stokówek.

Jeśli ktoś tęskni za pięknym górskim maratonem, za rozgrzanymi słońcem świerkowymi lasami, za widokami z lewej i prawej strony, za szutrami wdzierającymi się w głąb gór i wąskimi singlami, które z tych gór wyprowadzają – Bike Maraton Bielawa jest propozycją wymarzoną.

To też kolejny start w tegorocznym Bike Maratonie, za który otrzymać można następny kolarski gadżet – dodatek do pakietu startowego. Tym razem będą to gustowne kolarskie skarpety. Cały czas oczywiście cykl czeka na debiutantów – mimo że od pierwszej edycji minęło sporo czasu. Każdy kto startuje pierwszy raz w roku, dostanie pamiątkową koszulkę.

Biuro zawodów (ul. Wysoka, OW „Sudety”) czynne będzie w sobotę, w dniu zawodów już o godzinie 8:00. Starty kolejnych grup, dystansów i sektorów od godziny 11:00. Szcegóły i program wydarzenia oraz rozmieszczenie parkingów dostępne  będą tu: https://bikemaraton.com.pl/bielawa/biuro-zawodow/#start

Warto przypomnieć, że w tym roku można ścigać się w Bike Maratonie na rowerach elektrycznych (jest tu odrębna klasyfikacja) oraz w parach (taki team musi się składać z zawodniczki i zawodnika). Oprócz tego klasyfikacja open, kategorie wiekowe oraz drużynowe, w tym – klasyfikacja drużynowa młodzieżowa.

Rejestracja i zapisy zawodników: https://bikemaraton.com.pl/zgloszenia/

Informacje o trasach Bike Maratonu w Bielawie: 

Po Bike Maratonie w Bielawie zjeżdżamy na niziny i zapraszamy na Kolarski Weekend w Obiszowie i Gminie Grębocice, gdzie proponujemy również trochę szosy i cykl VeloBank Via Dolny Śląsk (3-4 sierpnia). Potem Szklarska Poręba (7 września), Bardo (21 września) i finał w Świeradowie-Zdroju (12 października).

W lipcu natomiast mamy jeszcze wielkie gravelowe święto na Polanie Jakuszyckiej – Gravel Adventure 20 lipca, czyli polską eliminację do gravelowych Mistrzostw Świata i jeden z wyścigów UCI Gravel World Series (https://www.graveladventure.pl).

Więcej informacji zawsze na https://bikemaraton.com.pl


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0