Bike Adventure na mecie. Chciałoby się jeszcze… | RELACJA

HomeSportWyniki

Bike Adventure na mecie. Chciałoby się jeszcze… | RELACJA

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Kolejna edycja izersko – karkonoskiej etapówki za nami. Cztery dni w Szklarskiej Porębie minęły szybko i intensywnie, a podczas wyścigu mieliśmy wszystko, co może się podczas górskiej etapówki wydarzyć – pogodę od upału przez ulewny deszcz i burze po łamiącą drzewa wichurę, niespodziewane zwroty akcji w klasyfikacji generalnej, sporo kilometrów, sporo wysiłku i cierpienia, a także dużo radości i wzruszeń. Etapówka zawsze generuje świetny klimat i świetną atmosferę, a śledzenie wyników i jazdy na kolejnych etapach jest po prostu fascynujące. I tak również było w ciągu kilku ostatnich dni pod Szrenicą…


Klasyfikację open na dystansie PRO wygrał Michał Gehrke (Rybczyński – Bikes Remmers Team). Jego przewaga nad drugim w kolejności Mariuszem Kozakiem (7R Rowmix P/B 72d) wyniosła tylko 36 sekund! Po czterech długich i ciężkich etapach! Trzeci był natomiast Piotr Kobus. 

Po pierwszym etapie wydawało się, że do walki o wygranie wyścigu włączy się również Litwin Justinas Bieksa, który jednak rywalizacji nie ukończył.

Znakomita jazda Magdaleny Kosko (Damovo ZF Bike Team) zagwarantowała jej wygraną w generalce mimo kilkunastominutowej walki z defektem na trasie ostatniego etapu. Drugie miejsce wywalczyła Alina Serafin (THP Team), a trzecia była Barbara Kleczaj.

Na dystansie CLASSIC zwycięzcą został, po wygraniu wszystkich czterech etapów, Stanisław Nowak (WKK Wieruszów Wiśniewski MTB Team). Drugi był Jarosław Buda (Czort Warzymice), a trzecie Kamil Więcek (Arka Stargard).

Yana Kulikowa z Ukrainy również zdominowała rywalizację open kobiet. W niedzielę była już bezapelacyjnie pierwsza w generalce, wyprzedzając młodziutką Marię Kur (UKS Ratusz Maszewo) i Urszulę Lewandowską (Damovo ZF Bike Team).

Warto zaznaczyć, że młodością (i to jaką!) powiało też wśród mężczyzn – czwarty open był urodzony w 2010 roku reprezentant Litwy Jokubas Dabusinskas (Bernatonio Dviraciu Akademija). Do podium zabrakło 5 minut…

W klasyfikacji DUO dystansu PRO pierwsze miejsce zajęła czeska para Ski a Bike Centrum Radotin (Lukas Hofman i Tomas Bouda). CLASSIC wygrali Mateusz Grzebyta i Lucjan Wydrowski (KSC Bravo Kartuzy).

Lanna Sport CK ze Szwecji w składzie Cecilia Hennies i Maria Timander była jednyną parą żeńską na długim dystansie, dojechała do mety i odebrała zasłużone trofeum.

Na krótszym dystansie par było już więcej, a do mety na pierwszym miejscu dojechał Elmar Team (Alicja Broda i Ewa Kowalewska).

Pierwszy mix z dystansu PRO to ekipa pod szyldem Finisher.pl – Katarzyna Laskowska i Bartek Męziński. Na krótkim dystansie pierwsi byli Andrea Krane i Irek Trochimowicz, czyli R2-Bike.com MTN Crew. Najlepszym teamem na PRO byli Belgowie z Klein Brabant MTB Racing Team Bornem, a CLASSIC wygrali członkowie Elmar Teamu.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji e-bike prowadzonej na krótkim dystansie zajął Ryszard Osuch.

Nagrodzono również pierwsze trójki w kategoriach wiekowych.

Link do wyników: https://bikeadventure.pl/wyniki/

Kurz po Bike Adventure 2024 już opadł i pora myśleć o przyszłorocznej edycji. Ten wyścig ma niesamowity potencjał i jest przy tym naprawdę wymagający – zwłaszcza na dystansie PRO. Znów mieliśmy zawodników z kilkunastu krajów, od Estonii, Litwy i Czech po Belgię, Niemcy, Danię i Szwecję.

Bike Adventure to dwa dni spędzone w Górach Izerskich, dwa dni jazdy po Karkonoszach z obowiązkowym wykorzystaniem okolicznych singli, dobre miejsce wypadowe w Szklarskiej Porębie, odpowiednie zaplecze i infrastruktura oraz sztab ludzi zaangażowanych w to przedsięwzięcie. Pracujący bez przerwy serwis rowerowy, ciepłe posiłki serwowane codziennie po południu (oprócz obowiązkowego bufetu – meta), biuro zawodów do dyspozycji zawodników przez całe cztery dni… 

Jeśli komuś mało Szklarskiej Poręby, to we wrześniu przyjedzie tu jeszcze Bike Maraton.

Najpierw jednak czeka nas lipcowa edycja cyklu w Bielawie, a w Góry Izerskie wracamy razem z Gravel Adventure i polską eliminacją do Mistrzostw Świata.

Tego lata będzie się jeszcze działo!

https://bikemaraton.com.pl | https://bikeadventure.pl | https://www.graveladventure.pl


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0