Sekundy decydują o podium! | AMPy 2024, Bielsko Biała | RELACJA

HomeSportRelacje

Sekundy decydują o podium! | AMPy 2024, Bielsko Biała | RELACJA

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Blisko 170 zawodników z 48 uczelni stanęło na starcie Akademickich Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim, które w tym roku rozgrywane są pod Kozią Górką w Bielsku Białej. Pierwszego dnia rozegrane zostały wyścigi w indywidualnej jeździe na czas. 


Runda na której rywalizowali zawodnicy liczyła 3 km i 140 metrów. Jest tą samą, z którą zmierzą się w sobotę podczas wyścigu ze startu wspólnego. Wtedy też, w zależności od płci, pokonają odpowiednio 7 (Kobiety, Wyścig B) i 8 (Wyścig A) okrążeń.

Kolejność startów w jeździe indywidualnej na czas została ustalona na podstawie losowania, natomiast pierwsza dziesiątka najlepszych zawodniczek i zawodników z ubiegłego roku ruszyła na trasę w pierwszej kolejności. W rywalizacji kobiet obyło się bez niespodzianek, zdecydowanie wygrywa Tosia Białek (Warszawski Klub Kolarski), która przyjeżdża z czasem 11:13. Na mecie podkreśla, że startując jako faworytka czuła ogromną presję, a dzisiejszy przejazd zalicza do najlepszego w swojej sportowej karierze jeśli chodzi o jazdę na czas.

W rywalizacji mężczyzn mieliśmy niecodzienną, ale w pełni zgodną z przepisami sytuację. Pierwszy na trasę ruszył Dominik Górak, który ostatecznie zajął czwarte miejsce. Minutę po nim wystartował Stanisław Nowak (AGH Kraków), jeden z faworytów piątkowej rywalizacji. Niestety na jednym ze zjazdów uszkodził przednie koło, ale zgodnie z przepisami zszedł z trasy i wystartował ponownie jako ostatni, po wszystkich.

W międzyczasie najlepszy tego dnia czas wykręca Piotr Kryński (WANS Białystok), który na mecie melduje się po 9 minutach i 23 sekundach od startu. Tylko cztery sekundy wolniej trasę pokonuje Mateusz Szyszko vel Chorąży (Uniwersytet Warszawski).

Wszyscy, a szczególnie zawodnicy ze ścisłej czołówki, z niecierpliwością obserwują drugi start Stanisława Nowaka, który nie ma już takiej świeżości w nogach jak na pierwszym przejeździe, ale daje z siebie maksimum, co przekłada się na czas wynoszący 9 minut i 31 sekund czyli trzecie miejsce! Na mecie nie kryje radości powtarzając „dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą”. 

  1. Tosia Białek – Uniwersytet Warszawski
  2. Joanna Głowacka – AGH Kraków
  3. Milena Drelak – AHE Łódź

Pełne wyniki: https://bit.ly/amp2024-itt-w

  1. Piotr Kryński – WANS Białystok
  2. Mateusz Szyszko vel Chorąży – Uniwersytet Warszawski 
  3. Stanisław Nowak – AWF Kraków

Pełne wyniki: https://bit.ly/amp2024-itt-m

Mistrzostwa odbędą się dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Grupy PZU, Urzędu Miasta Bielsko-Biała, Bialsko-Bialskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Województwa Śląskiego.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0