Giant wprowadza w pełni zawieszone ścieżkowe modele Faith 24 i Faith Mullet dla dzieci i młodzieży | PREMIERA

HomeSportSprzęt

Giant wprowadza w pełni zawieszone ścieżkowe modele Faith 24 i Faith Mullet dla dzieci i młodzieży | PREMIERA

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Giant, globalny lider w produkcji rowerów, wprowadził do swojej oferty model Faith stworzony z myślą o dzieciach i młodzieży chcących w pełni wykorzystać potencjał tkwiący w trasach MTB oraz lokalnych bike parkach. Rower posiada zawieszenie, komponenty i geometrię dostosowaną do wzrostu, a w wybranych modelach także konfigurację typu mullet.


Nowe rowery Faith są całkowitą nowością w ofercie Giant – to linia rowerów ścieżkowych z pełnym zawieszeniem działających tak samo jak rowery dla dorosłych, jednak z uwzględnieniem potrzeb dzieci i młodzieży. Lekka, aluminiowa rama z geometrią dostosowaną do potrzeb młodszych kolarzy wykorzystuje nowy system zawieszenia, kół oraz ergonomicznych punktów kontaktów dla osób o mniejszej budowie. Każdy detal został przemyślany i zrealizowany z myślą o bezpiecznej jeździe po szlakach przez dzieci chcące rozwijać swoją pasję do jazdy po górskich szlakach.

Dopasowany do dziecięcych wyzwań

Dzieci napotykają zupełnie inne wyzwania na szlakach. Rowery Faith mają za zadanie ułatwić im radzenie sobie z tymi przeciwnościami za pomocą kół o różnej średnicy, a także dzięki zawieszeniu dostosowanym z myślą o nich. Sprawdzony system Giant FlexPoint dzięki tylnemu amortyzatorowi Crest FloTrac Lite dostarcza płynne i pewne czucie szlaku. Za amortyzację przodu roweru odpowiada nowy widelec Crest Lite z technologią FloTune Lite, która pomaga dzieciom pokonywać trudny technicznie teren z pewnością i pełną kontrolą.

Giant Faith Mullet

Oferta rowerów Faith składa się z dwóch modeli. Model Faith wyposażony jest w nowy system kół Giant TRA o średnicy 27,5 cala z przodu oraz 26 cali z tyłu. Wykorzystują one nową technologię WideGuard, zapożyczoną z wyczynowych kół systemowych TRA przeznaczonych dla zawodników, która ma za zadanie wzmocnić obręcz i zmniejszyć ryzyko przebicia opony. Faith 24 wykorzystuje 24 calowe koła dla zmniejszenia wagi roweru oraz łatwiejszego prowadzenia.

Giant Faith 24

Wszystkie modele Faith wyposażone są w dostosowane do potrzeb dzieci korby oraz dźwignie hamulca, a także nowe sztyce opuszczane Contact Switch AT Lite, które pomagają dzieciakom w znalezieniu optymalnej pozycji do podjazdów oraz zjazdów dzięki wygodnej w użyciu manetce znajdującej się na kierownicy.

Rowery już wkrótce będą dostępne w sklepach Giant Store na terenie całej Polski, sugerowana katalogowa cena to 9 999 PLN.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0