Karol Rożek i Aleksandra Andrzejewska wygrywają „pod wulkanem” | Bike Maraton, Złotoryja | RELACJA

HomeSportWyniki

Karol Rożek i Aleksandra Andrzejewska wygrywają „pod wulkanem” | Bike Maraton, Złotoryja | RELACJA

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Wilcza Góra to z pewnością jedna z największych atrakcji Złotoryi i całej Krainy Wygasłych Wulkanów. Leżąca praktycznie na przedmieściach miasta, przyciąga turystów niesamowitymi widokami i unikalnymi formacjami skalnymi. Do 2019 roku istniała tu kopalnia bazaltu, a potem powstał rezerwat i park geologiczny. Natomiast w minioną niedzielę teren ten zamienił się w bazę kolejnej edycji cyklu Bike Maraton. Trasa wytyczona przez Pogórze Kaczawskie i Krainę Wygasłych Wulkanów była niezwykle malownicza, zróżnicowana i interwałowa. Sprawiała momentami mocno górskie wrażenie, choć przecież wysoko w górach nie byliśmy. Mimo to przewyższenia na dystansie MEGA potrafiły sięgnąć prawie 1500 m!


Dzień przed Bike Maratonem, na złotoryjskim Rynku startowała jedna z edycji cyklu VeloBank Via Dolny Śląsk – Złota Wstęga Kaczawy. Niedzielny Bike Maraton pod Wilczą Górą domknął więc Kolarski Weekend w Złotoryi i Gminie Złotoryja.

Najdłuższy dystans złotoryjskiej edycji Bike Maratonu znów był polem do popisu dla zawodników teamu Global Orbea MTB. Dwa pierwsze miejsca podzielili między siebie Karol Rożek i Mateusz Nieboras. Trzeci był Mariusz Kozak (7r Rowmix PB 72D), który dotarł do mety po siedmiu minutach od przyjazdu pierwszej dwójki. Aleksandra Andrzejewska (Global Orbea MTB Team) również stanęła na wysokości zadania, deklasując rywalki w klasyfikacji open kobiet. Drugim miejscem musiała zadowolić się Alicja Marciniec, a trzecia była Marta Garnek. Znakomite występy zawodników Global Orbea MTB zaowocowały również wygraną tego teamu w dwóch z trzech klasyfikacji drużynowych.

Najszybszy na dystansie CLASSIC był Marek Ardelli (Bike Finger Homeland Development), drugi był Damian Staroń (Ski&Bike House Team), a trzeci Robert Łopyta (OŚ Racing Team). Wśród kobiet pierwsze miejsce dla Zofii Waszkis (Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław), drugie dla Pauli Budzyńskiej (Cyklo Kwidzyn), a trzecie dla Magdaleny Góry (Nextie Bike Team).

Sebastian Kaczmarczyk (Kosox Bike Team) był pierwszy na tym dystansie w kategorii e-bike. Pierwsza kobieta to Emilia Sowińska. W klasyfikacji par wygrali Ewa Szymankiewicz i Radosław Markiewicz. Klasyfikację drużynową młodzieżową wygrali zawodnicy Mitutoyo AZS Wratislavii Wrocław, na drugim miejscu był team UKKS Oriens Chojnów, a na trzecim WKK Wieruszów Wiśniewski MTB Team.

Zawodnicy na rowerach elektrycznych startowali również na dystansie FUN. Tu pierwszy był Jarosław Wawrzak. Wśród kobiet pierwsza była Martyna Kuc. Jeśli chodzi o pary, to FUN wygrali w Złotoryi Justyna Dąbrowska i Łukasz Majewski.

W stawce startujących na krótkim dystansie najszybszy był Antoni Proszowski (UKKS Oriens Chojnów) przed Adamem Herbowskim (Staropolanka Team) i Wojciechem Brudzińskim (Jeleniogórski Klub Kolarski).

W klasyfikacji open kobiet zwyciężyła Zuzanna Waszkis (Mitutoyo AZS Wratislavia) przed Alesią Zaleską (JKK) i Agatą Majcherczyk (Cyklosilesia Grupa Pietrzak).

Link do pełnych wyników (również klasyfikacje drużynowe i kategorie wiekowe:

https://bikemaraton.com.pl/zlotoryja/wyniki-zlotoryja

Więcej o cyklu: https://bikemaraton.com.pl/

Przed nami chwilowa przerwa od zmagań w Bike Maratonie, na który wracamy dopiero 13 lipca w Bielawie.

Natomiast już 27 czerwca organizatorzy cyklu zapraszają do Szklarskiej Poręby na swoją czterodniową etapówkę Bike Adventure.

https://bikeadventure.pl


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0