Jolanda Neff może zrezygnować ze startu w Igrzyskach / Red Bull Rampage także dla kobiet / Bike Park za 4 miliony euro / Pierwsze Mistrzostwa Świata Enduro i e-Enduro | KOLARSKIE SZORTY

HomeSportFlesz

Jolanda Neff może zrezygnować ze startu w Igrzyskach / Red Bull Rampage także dla kobiet / Bike Park za 4 miliony euro / Pierwsze Mistrzostwa Świata Enduro i e-Enduro | KOLARSKIE SZORTY

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Każdego dnia śledzę kilkadziesiąt źródeł informacji z całego świata, które piszą o kolarstwie. Wiele informacji się powiela, ale w cały tym gąszczu można wypatrzeć kilka godnych uwagi informacji oraz ciekawostek.


Podczas Pucharu Świata w NMNM byliśmy świadkami bardzo dobrego startu Jolandy Neff, która w pewnym momencie wyścigu zniknęła z czołówki, by „zawisnąć” gdzieś w okolicach 50. miejsca. Nie było defektu, nie było upadku. Jak się okazuje Szwajcarka od jakiegoś czasu mierzy się z problemami oddechowymi, które pojawiają się podczas wysokiej intensywności. Tak było m.in. w Czechach.

Jolanda Neff zapowiedziała, że jeśli w ciągu najbliższych kilku tygodni nie znajdzie rozwiązania problemu, to zrezygnuje ze startu w Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Wszystko albo nic.

Gdyby tak się stało, w miejsce Neff do Paryża poleci Sina Frei.

źródło: https://www.pinkbike.com/news/jolanda-neff-will-give-up-olympic-spot-if-she-doesnt-find-a-solution-to-breathing-issues.html

Red Bull Rampage rozgrzewa emocje od kilkunastu lat, zawsze w połowie października. W tym roku jednak zapowiada się przełomowa edycja. Wszystko za sprawą faktu wprowadzenia rywalizacji kobiet oraz rozszerzenia wydarzenia do dwóch dni.

źródło: https://cyclingmagazine.ca/mtb/red-bull-to-finally-include-women-at-rampage/

Kto nie słyszał o „Potworze z Loch Ness?” i co to ma wspólnego z kolarstwem górskim? Otóż ogłoszone zostało właśnie, że na zboczach Glendoe w sąsiedztwie Fortu Augustus za ponad 4 miliony euro wybudowany zostanie kolejny bike park w Wielkiej Brytanii. Teren na którym wybudowany zostanie bike park obejmuje blisko 300 hektarów terenu oraz prawie 350 metrów różnicy wysokości. Na terenie oprócz typowych ścieżek będzie park sprawnościowy, trasy dla dzieci, teren piknikowy oraz parking dla kamperów.

źródło: https://www.singletracks.com/mtb-trails/plans-unveiled-for-4-3-million-bike-park-in-the-mountains-above-loch-ness/

Przy okazji warto też wspomnieć, że w Wielkiej Brytanii powstał UK MTB Trail Alliance, który już dziś zrzesza ponad 100 ośrodków w całym kraju, a jego głównym celem wsparcie komunikacji, pomoc formalna i rozwój infrastruktury.

źródło: https://www.trailbuildermag.com/news/uk-mtb-trail-alliance-is-a-go-public-launch-and-crowdfunding-opp

O pierwszych, historycznych Mistrzostwach Świata w enduro mówiło się od jakiegoś czasu. A w ostatnich tygodniach dyskusje i przecieki nabrały tempa. No i mamy to. Po raz pierwszy zostaną rozegrane w połowie września we włoskim Val di Fassa Trentino.

Tegoroczne wysokie lokaty i miejsca na podium Sławka Łukasika (jak chociażby w sobotę w Austrii) mogą dodatkowo podkręcić zainteresowanie tematem w Polsce!

źródło: https://www.mbr.co.uk/news/val-di-fassa-trentino-to-host-the-first-ever-enduro-world-championships-438904

Więcej mniejszych i większych niusów w najnowszym odcinku Samotnej Ucieczki podcastu KUFLIKOWSKI GÓRNICKI:


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0