20 lat tradycji – ta miejscówka zawsze przyciąga, nigdy nie zawodzi! | Bike Maraton, Polanica Zdrój | WYNIKI

HomeSportWyniki

20 lat tradycji – ta miejscówka zawsze przyciąga, nigdy nie zawodzi! | Bike Maraton, Polanica Zdrój | WYNIKI

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Bike Maraton ma już ponad 20 lat, a Polanica-Zdrój jest w cyklu od samego początku i chyba wszyscy mają zgodne wrażenie, że jest to idealne miejsce na wyścig MTB, a na maraton w szczególności. Jeśli jeszcze ten maraton odbywa się w ramach największego cyklu w Polsce, to połączenie tych dwóch elementów wydaje się idealne. I nie ma znaczenia termin (choć kiedyś polanickie maratony odbywały się jesienią – z finałami włącznie), nie ma znaczenia dokładna lokalizacja (Bike Maraton startował już w Polanicy z czterech miejsc) i nie ma znaczenia pogoda (w tym roku znowu trochę padało, ale to tylko dodaje tej trasie jeszcze więcej zawodowego sznytu). W sobotę, 18 maja blisko 800 osób przyjechało do Polanicy-Zdroju aby wziąć udział w trzeciej edycji Bike Maratonu 2024, która była jednocześnie kolejnym Memoriałem Artura „Fisha” Filipiaka.


22 km dystansu FUN najszybciej pokonał Wojciech Puchałka (Cykloant Team) przed Grzegorzem Fórmanem (Żary MTB Team) i Dawidem Wroną (DSR MTB Team. W klasyfikacji open kobiet wygrała Antonina Sikora (Feniks Rydułtowy), wyprzedzając Alicję Łacińską z Wrocławia i Paulinę Obersztalską (Rowerowy Bytom). 

Jednak jako pierwsi na mecie pojawili się właściciele rowerów elektrycznych: na dystansie CLASSIC (33 km) pierwszy był Sebastian Kaczmarczyk (Kosox Bike Team), a FUN najszybciej przejechał Robert Głuszczyński (Hubergroup MTB Team).

Klasyfikację open dystansu CLASSIC wygrał  natomiast Damian Staroń (Ski&Bike House Team) przed Piotrem Berdzikiem (Immotion Specialized Gall ICM Team) i Pawłem Wasińskim (Strefasportu.pl Walbet Team). Najszybszą kobietą na środkowym dystansie była Marta Garnek, która wyprzedziła Karolinę Fiołek (Ski&Bike House Team) i Paulę Budzyńską (Cyklo Kwidzyn).

Jeśli chodzi o klasyfikację par, która dostarcza coraz więcej emocji, na dystansie FUN najlepsi byli Małgorzata Żukiewicz & Piotr Żukiewicz, na dystansie CLASSIC pierwsze miejsce zajęli Ewa Szymankiewicz z Radosławem Markiewiczem, a dystans MEGA wygrali Sylwia Maksym i Radek Krzesa.

Indywidualnie na najdłuższym dystansie (MEGA, 50 km) Bike Maratonu w Polanicy-Zdroju triumfowali zawodnicy teamu Global Orbea MTB. Pierwszy był Mateusz Nieboras, a drugi Karol Rożek, choć obaj na mecie pojawili się razem – nie ścigając się ze sobą, a jedynie kończąc zgodną i skuteczną współpracę, która dała im miejsca na podium.  Po kolejnych pięciu minutach pojawił się na mecie Mariusz Kowal z Polanicy-Zdroju, który zajął miejsce trzecie.

Global Orbea MTB Team zgarnął też pierwsze miejsce w kategorii kobiet, bo tu – z ogromną przewagą – wygrała Aleksandra Andrzejewska. Druga była Agnieszka Kachel (Rybczyński – Bikes Remmers Team), a trzecia Anna Urban (BMC Polska).

Kategorie drużynowe zdominowali oczywiście zawodnicy teamu Global Orbea MTB, wygrywając klasyfikację open, sportową i muszkieterów.

W klasyfikacji drużynowej młodzieżowej pierwsze miejsce zajęli zawodnicy WKK Wieruszów Wiśniewski MTB Team, na drugim miejscu był UKS Kopernikus Jelenia Góra, a na trzecim Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław.

Po kwietniowej inauguracji w Miękini i maratonie w Jeleniej Górze, Bike Maraton odiwedził Polanicę-Zdrój i obrał teraz kierunek na Złotoryję, dokąd organizatorz zapraszają 9 czerwca. Sobotę i niedzielę w Krainie Wygasłych Wulkanów podzielimy tym razem między MTB i szosę, bo przed nami kolejna edycjka cyklu VeloBank Via Dolny Śląsk, czyli Złota Wstęga Kaczawy. 13 lipca odbędzie się Bike Maraton w Bielawie, ale wcześniej, w Szklarskiej Porębie, odbędzie się etapówka Bike Adventure (27-30.06).

Wyniki Bike Maratonu Polanica-Zdrój: https://bikemaraton.com.pl/polanica-zdroj/wyniki/

https://bikemaraton.com.pl / https://bikeadventure.pl / https://viadolnyslask.pl


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0