Ściganie w Polanicy-Zdrój już w sobotę | Bike Maratonu 2024 | ZAPOWIEDŹ

HomeSportZapowiedzi

Ściganie w Polanicy-Zdrój już w sobotę | Bike Maratonu 2024 | ZAPOWIEDŹ

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Na trzecią edycję cyklu Bike Maraton 2024 organizatorzy zapraszają już 18 maja. Za nami kwietniowa inauguracja w Miękini (ponad 1300 osób na starcie!) i finał kolarskiej majówki w Jeleniej Górze. Na liście miejsc, których nigdy nie może w Bike Maratonie zabraknąć, jest teraz właśnie Polanica-Zdrój – od zawsze goszcząca w kalendarzu cyklu. W tym sezonie ścigać się tu będziemy w sobotę, 18 maja.


Solidną dawkę jazdy po górach dała nam już Jelenia Góra, więc wyścig w Polanicy będzie już tylko kontynuacją tego, o co przede wszystkim chodzi w kolarstwie górskim. Będzie sporo przewyższeń, sporo kilometrów i sporo kręcenia na grzebiecie między Polanicą-Zdrój , Dusznikami-Zdrój a Szczytną. 

Każda edycja Bike Maratonu ma swoje odrębne cechy i swoją tożsamość, a zróżnicowanie terenu i odrębność poszczególnych sudeckich pasm powoduje, że mimo relatywnie małych odległości, kolejne edycje odbywają się w zupełnie innej okolicy, w zupełnie innym otoczeniu, na innym podłożu i w innych krajobrazach. Podkarkonoskie granity i korzenie wyrastające spod strzelistych świerków muszą teraz ustąpić kocim łbom, szutrom i stokówkom Gór Bystrzyckich. A co potem? Potem przyjdzie czas na Złotoryję i Krainę Wygasłych Wulkanów…

MEGA w Polanicy to 50 km z przewyższeniem prawie 1300 m i z tradycyjnie długim podjazdem na grzbiet w pierwszej części trasy. Potem pełna interwałów jazda aż do powrotnego zjazdu w dolinę Bystrzycy Dusznickiej.

CLASSIC to 33 km (850 m w pionie), a FUN 22 (600). Specyfiką polanickiej trasy jest to że najpierw trzeba wjechać wysoko w górę i dopiero tam zacznyna się prawdziwa jazda – stąd nieco wyższe wartości jeśli chodzi o przewyższenie – również na krótkich dystansach.

Bike Maraton w Polanicy-Zdroju to również kolejny memoriał Artura Filipiaka „Fisha” – niezapomnianego pioniera, pasjonata i propagatora kolarstwa górskiego na Ziemi Kłodzkiej.

Więcej o trasach: https://bikemaraton.com.pl/polanica-zdroj/informacje-o-trasach/

Link do rejestracji zawodników przed kolejnym Bike Maratone: https://bikemaraton.com.pl/zgloszenia/

Start i meta znajdować się tym razem będą w okolicy deptaka przy Małym Rynku. Biuro zawodów w dniu imprezy zaczyna pracę o 8:00. Pierwsze starty sektorowe od godziny 11:00.

W tym roku oprócz klasyfikacji open, kategorii wiekowych i drużynowych mamy w Bike Maratonie odrębną klasyfikację e-bike oraz rywalizację par (zawodniczka + zawodnik).

Na tych zawodników, którzy wystartują w tegorocznym Bike Maratonie pierwszy raz – czekają w pakietach startowych pamiątkowe koszulki. Jeśli ktoś zaliczy już trzeci start – otrzyma pamiątkowy, kolarski bidon.

Kolejna edycja Bike Maratonu 2024 odbędzie się w Złotoryi – już 9 czerwca, a zawodom MTB będzie  towarzyszył szosowy wyścig Złota Wstęga Kaczawy, czyli kolejna edycja cyklu VeloBank Via Dolny Śląsk.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0