Akademickie Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim 2024 – Bielsko Biała | ZAPOWIEDŹ

HomeSportZapowiedzi

Akademickie Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim 2024 – Bielsko Biała | ZAPOWIEDŹ

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


W tym roku Bielsko-Biała będzie gospodarzem wielu imprez kolarskich. Jedną z nich są Akademickie Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim zaplanowane na 13-15 czerwca 2024. Organizatorem imprezy jest Uniwersytet Bielsko-Bialski i działający na uczelni Klub Uczelniany AZS. Twarzą mistrzostw będzie multimedalistka tej imprezy z lat poprzednich, studentka Uniwersytetu Bielsko-Bialskiego, Gabriela Wojtyła.


Cykl Akademickich Mistrzostw Polski to najważniejszy system rywalizacji w sporcie akademickim, złożony z blisko 80 imprez, w których startuje łącznie ponad 15 tysięcy osób. Impreza tej rangi zagości już po raz drugi w Bielsku-Białej. Prawo startu w mistrzostwach mają studenci, doktoranci oraz etatowi pracownicy uczelni wyższych zrzeszeni w Akademickim Związku Sportowym. Zgłoszeń dokonują Kluby AZS, zatem jeśli jesteś chętny/-na do udziału w zawodach skontaktuj się z klubem na swojej uczelni. Organizatorzy spodziewają się około 250 osób, w tym zawodników z kadry narodowej.

Rywalizacja odbywać się będzie w cross-country, czyli olimpijskiej formule kolarstwa górskiego. Pierwszego dnia odbędzie się weryfikacja, odprawa techniczna oraz zapoznanie z trasą, drugiego wyścig indywidualny na czas (1 okrążenie), zaś ostatni dzień to wyścig ze startu wspólnego – osobno dla kobiet i mężczyzn.

Trasa zawodów będzie rundą liczącą około 3-4 kilometry, poprowadzoną przy Błoniach i fragmentami tras Enduro Trails. Będzie więc kręta, miejscami trudna technicznie i z pewnością widowiskowa. Oprócz wyścigu organizatorzy przygotowali różne atrakcje dla kibiców, warto będzie zatem w dniach 14-15 czerwca odwiedzić bielskie Błonia. 

Klub Uczelniany AZS Uniwersytet Bielsko-Bialski działa od 2007 roku. W jego obrębie prężenie funkcjonują różne sekcje sportowe, m. in.: futsal kobiet i mężczyzn, koszykówka, wspinaczka sportowa, tenis stołowy, badminton, narciarstwo alpejskie, piłka siatkowa kobiet czy szachy. Członkowie wielu z nich rywalizują w zawodach na poziomie miasta, województwa, kraju (w Akademickich Mistrzostwach Polski), a nawet i świata. Warto podkreślić, że sportowcy z powodzeniem łączą tutaj naukę ze sportem, zarówno tym rekreacyjnym, jak i wyczynowym. Dużym udogodnieniem jest także nowoczesna hala sportowa znajdująca się na terenie kampusu, w której znajduje się m.in. ścianka do wspinaczki, siłownia oraz kort do squasha.

Po więcej informacji o mistrzostwach zapraszamy na https://azs.ubb.edu.pl  oraz na  www.facebook.com/AkademickieMistrzostwaPolskiMTB    

Mistrzostwa odbędą się dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Grupy PZU, Urzędu Miasta Bielsko-Biała, Bialsko-Bialskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0