„Taka trasa, że lepiej oglądać niż jechać” – Karol Ostaszewski (JBG-2 Team) | Maja Włoszczowska MTB Race UCI C1, Jelenia Góra | ZAPOWIEDŹ

HomeSportZapowiedzi

„Taka trasa, że lepiej oglądać niż jechać” – Karol Ostaszewski (JBG-2 Team) | Maja Włoszczowska MTB Race UCI C1, Jelenia Góra | ZAPOWIEDŹ

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


4 maja 2024 roku w Jeleniej Górze, na terenie Parku Paulinum, odbędą się zawody Maja Włoszczowska MTB Race UCI C1, które jednocześnie będą drugą rundą Pucharu Polski i drugą z trzech rund kwalifikacyjnych do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Dodatkowo dla kategorii Juniorka Młodsza i Junior Młodszy to Eliminacja Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży decydująca o starcie w jej Finale. Nic więc dziwnego, że na starcie prawie 400 zawodniczek i zawodników z Polski oraz sąsiadujących krajów.


Trasa w Parku Paulinum uchodzi za jedną z najtrudniejszych w kraju. Na przestrzeni lat ścigało się tu wielu czołowych zawodników z całego świata, którzy przyjeżdżali na zawody na zaproszenie Mai Włoszczowskiej oraz jeszcze wyższej niż dziś kategorii w kalendarzu UCI – nie C1 tak jak dziś, a Horse Classe (HC).

W tym roku lista startowa obejmuje przede wszystkim polskie nazwiska, co jeszcze bardziej niż o Heubach pozwala mówić, że to takie małe Mistrzostwa Polski. W tle oczywiście walka o kwalifikacje olimpijskie i pytanie czy w sobotę w Jeleniej Górze sprawa zostanie „przypieczętowana” przez Paulę Gorycką i Krzysztofa Łukasika czy też doczekamy się tutaj innych rozstrzygnięć.

Lista startowa – link

Wyniki na żywo – link

Harmonogram

Plan startów wszystkich zawodów zaliczanych do Pucharu Polski w kolarstwie górskim jest taki sam – rozpoczyna się wyścigiem najstarszych kategorii (Masters i Amator) i kończy tymi najmłodszymi (Młodzi i Żak):

  • 8:30 – odprawa techniczna
  • 9:15 – Masters / Amator / Cyklosport
  • 10:30 – Junior Młodszy
  • 12:00 – Kobiety – Juniorka Młodsza / Juniorka / Elita / Cyklosport / Masters
  • 14:00 – Mężczyźni – Junior / Elita
  • 16:00 – Młodzik i Młodziczka
  • 16:50 – Żak i Żakini
  • 17:30 – Dekoracje

Objazd trasy

W sieci pojawiło się kilka materiałów wideo z objazdu z trasy, natomiast ja szczególnie polecam ten Karola Ostaszewskiego, który oprócz tego że pokazuje trasę i o niej opowiada, to jeszcze pozwala sobie na całkiem sporo fajnych dygresji:

Partnerem tegorocznego Pucharu Polski w kolarstwie górskim  w formule olimpijskiej MTB XCO cross-country jest firma Trezado – producent płynu uszczelniającego do opon oraz dystrybutor takich marek rowerowych jak opony Wolfpack, liczniki i zegarki iGPSport, oświetlenie Towild oraz środki pielęgnacyjne i smarujące Bike on Wax. Dzięki współpracy firmy Trezado z organizatorami Pucharu Polski MTB XCO powstaną filmy promocyjne i inne materiały video z każdej rundy Pucharu Polski, które będą dostępne na kanale YouTube VeloSportME oraz w social mediach @trezado, a dla liderów klasyfikacji generalnej przewidziane zostaną dodatkowe nagrody. 

Link do kanału VeloSportME na YouTube: https://www.youtube.com/@VeloSportMediaEvents


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0