Paula Gorycka i Krzysztof Łukasik wygrywają kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu!

HomeSportWyniki

Paula Gorycka i Krzysztof Łukasik wygrywają kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu!

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Podczas rozegranych 4 maja 2024 roku na terenie Parku Paulinum w Jeleniej Górze zawodów Maja Włoszczowska MTB Race wyścigi Elity wygrywają Paula Gorycka i Krzysztof Łukasik, tym samym zapewniając sobie „bilety” na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu, gdzie wyścigi w cross country, olimpijskiej odmianie kolarstwa górskiego, zaplanowane są na 28 i 28 lipca.


Nie ma w tej sprawie jeszcze żadnej oficjalnej informacji czy to ze strony PZKol czy PKOl, natomiast jeśli w dwóch z trzech wyścigów kwalifikacyjnych wygrywa się lub zajmuje się najlepszą lokatę wśród „biało-czerwonych”, to wszystko jest jasne. Tak przynajmniej mówią kryteria i takie też były komentarze oraz gratulacje na mecie.

Paula Gorycka w Heubach zajęła 4. miejsce, ale była pierwszą Polką. W Jeleniej Górze wygrywa wyścig open. Podobnie Krzysztof Łukasik – w Heubach zajął 5. miejsce, ale był pierwszym z Polaków, natomiast w w Jeleniej Górze zdecydowanie i pewnie wygrywa wyścig open. I wszystko jasne.

Otwarta jest natomiast kwestia zawodników tzw. rezerwowych, ponieważ liczą się dwa najlepsze wyniki z trzech wyścigów, więc z matematycznego punktu widzenia wśród kobiet szansę na ten status mają:

  • Matylda Szczecińska (2. miejsce w Heubach, 2. miejsce w Jeleniej Górze)
  • Gabriela Wojtyła (5. w Heubach, 3. miejsce w Jeleniej Górze)
  • Aleksandra Podgórska (3. Heubach, 4. miejsce w Jeleniej Górze)

A wśród mężczyzn:

  • Karol Ostaszewski (2. miejsce w Heubach, 2. miejsce w Jeleniej Górze)
  • Paweł Bernas (3. miejsce w Heubach, 4. miejsce w Jeleniej Górze)
  • Filip Helta (4. miejsce w Heubach, 3. miejsce w Jeleniej Górze)

Mając na uwadze, że zarówno Pauli Goryckiej, jak i Krzysztofa Łukasika prawie na pewno nie będzie w Jastrzębiu Zdroju, to status rezerwowych zawodników przypadnie tym, kto z w/w zawodników w Jastrzębiu Zdrój wygra.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0