Z Jeleniej Góry na Igrzyska w Paryżu czyli wyjątkowy kolarski weekend | Maja Włoszczowska MTB Race / Bike Maraton | ZAPOWIEDŹ

HomeSportZapowiedzi

Z Jeleniej Góry na Igrzyska w Paryżu czyli wyjątkowy kolarski weekend | Maja Włoszczowska MTB Race / Bike Maraton | ZAPOWIEDŹ

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Jak co roku Jelenia Góra szykuje się na Kolarski Weekend, który tym razem odbędzie się w dniach 4 – 5 maja. W sobotę na trasach Parku Paulinum przez cały dzień trwać będzie Maja Włoszczowska MTB Race UCI C1 i kolejne wyścigi XCO, a w niedzielę kolejna edycja cyklu Bike Maraton. W sobotę ulicami Jeleniej Góry przejedzie też kolarska parada Jeleniogórska Szprycha, która zakończy się w Parku Paulinum na wspólnym kibicowaniu zawodnikom i zawodniczkom startującym w wyścigach elity.


Ranga rozgrywanych w formacie olimpijskich zawodów sprawia, że na spotkanie z Mają Włoszczowską ponownie zawita do Jeleniej Góry międzynarodowe kolarskie towarzystwo, a na starcie możemy też śmiało wypatrywać najlepszych polskich zawodniczek i zawodników. To również kolejna runda Pucharu Polski XCO oraz jedna z eliminacji Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Oficjalne treningi na trasie XCO zaplanowane są już na piątek. Sobotni poranek to ciąg dalszy testowania trudnej jeleniogórskiej trasy i początek zapisów do wyścigów dla dzieci, czyli Maja Race Kids.

  • 9:00 pierwsze starty: Masters, Cyklosport i Amator.
  • 10:30 rozpocznie się wyścig w kategorii Junior Młodszy (U17).
  • 12:00 starty wyścigu kobiet: Elita, Juniorka, Masters, Cyklosport i U17.
  • 14:00 na trasę wyjedzie kategoria Elita mężczyzn.

Sobotnia odsłona kolarskich zmagań powinna zakończyć się po godzinie 17:00

W tym roku zawody posiadają rangę UCI C1, a dla zawodniczek i zawodników Elity są jedną z trzech polskich kwalifikacji do tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Dzień drugi to Bike Maraton i druga edycja cyklu w tym roku. Trasa jeleniogórskiego maratonu znów ucieknie z Placu Ratuszowego i z centrum miasta w stronę Karkonoszy by ostatecznie zaszyć się w Rudawach Janowickich. Ostatnie akcenty wyścigu to finisz po pętli sobotnich wyścigów XC.

Trzy dystanse niedzielnego Bike Maratonu to FUN (21 km), CLASSIC 30 km i MEGA (55 km z przewyższeniem 1100 m).

W Miękini, która rozpoczęła tegoroczne zmagania w ramach Bike Maratonu, zadebiutowały też nowe klasyfikacje: kategoria e-bike i rywalizacja par. Ciąg dalszy tych zmagań oraz walki we wszystkich pozostałych klasyfikacjach i kategoriach – w Jeleniej Górze.

Relacja z 2023 roku:

Przypomnijmy, że na starcie inauguracyjnego Bike Maratonu w Miękini stanęło ponad 1300 osób.

18 maja organizatorzy zapraszają do Polanicy-Zdroju na Bike Maraton i Memoriał Artura Filipiaka „Fisha”, czyli edycję nr 3.

https://bikemaraton.com.pl

https://mtbjelenia.pl


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0