Paula Gorycka i Krzysztof Łukasik mocnymi kandydatami do startu na Igrzyskach w Paryżu! | WYNIKI

HomeSportWyniki

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

W gruncie rzeczy można powiedzieć, że rozstrzygnięcia wyścigów w Heubach w ramach Bike the Rock, a dokładniej lokaty najwyżej sklasyfikowanych Polaków – bez niespodzianek, najmocniejsi okazali się Mistrzowie Polski Elity – Paula Gorycka i Krzysztof Łukasik. Trzeba jednak pamiętać, że to dopiero pierwszy z trzech wyścigów kwalifikacyjnych.

Zanim napiszę o wynikach, jedna bardzo istotna informacja, która sprawiła, że nie tylko w mojej ocenie, ale też większości rywalizujących zawodników oraz osób obserwujących zawody na miejscu, doszło do pewnego chaosu, który na pewno w jakimś tam stopniu wpłynął na rozstrzygnięcia wyścigów kobiet. Otóż okazało się, że organizator wypuścił na trasę w 2-3 minutowych odstępach kategorie Elita, U23 i Juniorki – co w sumie nie jest niczym nienormalnym, tak samo mamy na Pucharze Polski. Z tą drobną różnicą, że w Niemczech nie ściągano dubli, co skutkowało ponad setką zawodniczek, które na trasie niejednokrotnie blokowały siebie nawzajem.

Elita kobiety

Wyścig Elity kobiet pewnie wygrywa Nina Benz. Całe podium dla zawodniczek z Niemiec zamyka się w półtorej minuty różnicy. Tuż za podium, na czwartym miejscu Paula Gorycka, która do zwyciężczyni traci 2 minut 41 sekund.

• Zuzanna Krzystała – miejsce 21 / +16:16
  • Patrycja Jeziorska – miejsce 26 / -1 okr.

Elita mężczyzn

Wyścig wygrywa David List, który aktualnie sklasyfikowany jest na 55. miejscu rankingu UCI. Niemiec dystansuje wszystkich pozostałych rywali meldując się na mecie z przewagą blisko dwóch minut nad kolejnym. Krzysztof Łukasik – najwyżej sklasyfikowany Polak, na mecie jest na 5. miejscu, choć strata wynosi ponad 3 minuty.

U23, Juniorzy i Juniorki

W Heubach każda z kategorii ma swój osobny wyścig. W każdym z nich mamy kilka reprezentantek albo reprezentantów z Polski. Na szczególne wyróżnienie zasługują tu zaliczający się do ścisłej krajowej czołówki Maciej Jarosławski i Hanna Mazurkiewicz, którzy zajmują odpowiednio 16 i 8. miejsce.

W poszczególnych wyścigach jadą także Zofia Bluszcz, Zofia Krysik, Anna Banasiak, Piotr Hankus, Konrad Barcz, Stefan Mandes, Mikołaj Piotrowski i Aleksander Struzik oraz Milena Drelak i Laura Choma. Dla niektórych to na pewno wyścig z kategorii tych, o których lepiej zapomnieć.

Kolejna okazja na dobry rezultat już w kolejny weekend w Jeleniej Górze, gdzie w sobotę 4 maja odbędzie się Maja Włoszczowska MTB Race UCI C1, a w niedzielę kolejna odsłona cyklu Bike Maraton.

Amatorskie ściganie w kraju

Korzystając z okazji sprawdzam co słychać na polskim podwórku:

• Blisko 300 osób (!!!) na listach startowych Podkarpackiej Ligi Rowerowej rozgrywanej w formule cross country – wyniki
  • Ponad 200 osób na starcie Pucharu Mazowsza MTB XCO, którego trzecia runda była jednocześnie Mistrzostwami Warszawy i Mazowsza w kolarstwie górskim MTB XCO – wyniki