Jak za starych dobrych czasów! Miękinia rozpędza Bike Maraton – zwycięstwa Aleksandry Andrzejewskiej i Karola Rożka | RELACJA

HomeSportRelacje

Jak za starych dobrych czasów! Miękinia rozpędza Bike Maraton – zwycięstwa Aleksandry Andrzejewskiej i Karola Rożka | RELACJA

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Ponad tysiąc trzysta osób startujących na trzech dystansach sobotniego Bike Maratonu i prawie trzy setki dzieci rywalizujących w ramach PKO Ubezpieczenia Junior Race! Tak, w skrócie, prezentują się liczby inauguracji cyklu Bike Maraton 2024. Jeśli dodamy do tego prawie pięciuset szosowców ścigających się w niedzielę w Szosowym Kalsyku cyklu VeloBank Via Dolny Śląsk i kolejną grupę najmłodszych kolarzy, to podczas Kolarskiego Weekendu w Miękini bez trudu doliczymy się ponad dwóch tysięcy zawodników i zawodniczek. To musi robić wrażenie!


Sobotni Bike Maraton to była prawdziwa i wyrazista inauguracja. Świetna pogoda, znakomita frekwencja, dużo dobrego ścigania i dużo dobrej, pozytywnej atmosfery. Miękinia ponownie udowodniła, że jest odpowiednim miejscem na kolarskiej mapie Polski. Bike Maraton rozpoczął tegoroczny sezon z przytupem i wieloma nowościami, a pierwsza edycja cyklu zdążyła już pokazać, że są to pomysły trafione i dające imprezie jeszcze więcej kolorytu i jeszcze więcej rozpędu. Do tego poszerzają startową ofertę, bo mamy w tym roku klasyfikację e-bike i mamy również jazdę w parach. Pierwsi zwycięzcy tych klasyfikacji stanęli na podium właśnie w sobotę w Miękini.

Dystans MEGA (58 km) najszybciej pokonał Karol Rożek (Global Orbea MTB Team). Potem walkę o kolejne miejsca stoczyli Mariusz Kozak (7R Rowmix PB 72D) i Maciej Paterski (Wibatech Merx Wrocław) i w takiej właśnie kolejności wylądowali na liście wyników.

Wśród kobiet zwycięstwo odniosła Aleksandra Andrzejewska (Global Orbea MTB Team). Drugie miejsca zajęła Matylda Szczecińska z Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław, a trzecia była Olga Półtorak (Global Orbea MTB Team).

Marek Ardelli (Bike Finger Homeland Development) wygrał dystans CLASSIC (35 km). Drugi był Mikołaj Jurkowlaniec (Immotion Specialized Skoda Gall ICM Team), a trzeci Dawid Romanowski (Yolobike Marba Team).

Klasyfikacja open kobiet: 1. Martyna Wiśniewska (Zarębski Team), 2. Karolina Poroś (Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław), 3. Adrianna Janiszewska (Trasa Masters MTB).

Najlepszą parą dystansu CLASSIC był duet Ewa Szymankiewicz i Radosław Markiewicz.

Klasyfikację e-bike wygrał na tym dystansie Michael Malina (Ebiker), a najszybszą e-zawodniczką była Patrycja Zamorska (Ecobike Racing Team).

Marek Zaorski i Kamila Jadach wygrali klasyfikację par na dystansie FUN, a Robert Głuszczyński (Hubergroup MTB Team) i Patrycja Karaś zwyciężyli natomiast na dystansie FUN w klasyfikacji e-bike.

Naszybsi open na dystansie FUN (21 km) – Wojciech Puchałka (Cykloant Racing Team) i Zuzanna Waszkis (Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław).

Najlepsza drużyna w klasyfikacji młodzieżowej to Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław.

Pierwsze miejsce w drużynówce open dla teamu Global Orbea MTB. Identycznie w klasyfikacji sportowej i muszkieterów. Global Orbea MTB Team zdominował zawody indywidyalnie i drużynowo.

Klasyfikację rodzinną wygrywa team Półtoraków.

W Miękini rozegrano również II Mistrzostwa Dolnośląskiej Izby Inżynierów Budownictwa.

Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę odbyły się w Miękini zawody dla dzieci, czyli PKO Ubezpieczenia Junior Race.

Pierwsza edycja Bike Maratonu 2024 przechodzi do historii. Przed nami, już w maju,  Jelenia Góra i Polanica-Zdrój. Sobotni Bike Maraton był częścią Kolarskiego Weekendu w Miękini. W niedzielą odbyła się tu jeszcze druga edycja cyklu VeloBank Via Dolny Śląsk – najliczniej obsadzanego szosowego cyklu dla polskich kolarzy – amatorów.

Pełne wyniki Bike Maratonu: https://wyniki.datasport.pl/results4926/indexnew.php

Zapraszamy na https://bikemaraton.com.pl/


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0