Startuje Puchar Polski w kolarstwie górskim! | XXI Rusza Peleton UCI C3, Ogrodniczki k/Supraśla | ZAPOWIEDŹ

HomeSportZapowiedzi

Startuje Puchar Polski w kolarstwie górskim! | XXI Rusza Peleton UCI C3, Ogrodniczki k/Supraśla | ZAPOWIEDŹ

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Kolejny rok z rzędu udało się, że wszystkie rundy Pucharu Polski MTB XCO 2024 to wyścigi wpisane do kalendarza UCI. To niewątpliwie jest sukces, o którym warto mówić. Może za kilka lat doczekamy, by wszystkie wyścigi miały wyższe kategorie i jeszcze więcej zawodników z zagranicy przyjeżdżało do Polski. W najbliższą sobotę inauguracyjne zawody w Ogrodniczkach k/Supraśla. Zapisy tylko do środy, do północy.


Organizatorem pierwszej rundy jest UKS Wygoda Białystok i będzie to XXI odsłona zawodów Rusza Peleton, które jednocześnie będą III Memoriałem Wiesława Grabka.

Nowe miejsce, nowa trasa

Przez lata miejscem rozgrywania zawodów był teren Lasu Pietrasze, jednak od 2022 roku nową lokalizacją są Ogrodniczki koło Supraśla. W porównaniu do ubiegłego roku runda przeszła sporo zmian, łącznie ze zmianą miejsca startu oraz mety. Na korzyść na pewno wypada tu dużo większy teren przeznaczony na padok dla drużyn.

Lista startowa

W ubiegłym roku w elicie najlepsi byli Tosia Białek i Szymon Pomian. W tym roku o podobne rozstrzygnięcie będzie trudno, bo już teraz do wyścigów Elity zgłosiło się ponad 50 osób, a wśród zawodników takie nazwiska jak Natalia Grzegorzewska i Matylda Szczecińska, które w zeszłym roku w tym samym czasie startowały za granicą. Wśród mężczyzn niekwestionowanym faworytem jest Mistrz Polski, Krzysztof Łukasik.

Lista startowa dostępna pod tym linkiem.

Kogo nie będzie Ogrodniczkach, ten pewnie wybiera się na Słowację do Drozdowa, gdzie zaplanowane są zawody UCI C1.

Harmonogram

Plan startów wszystkich zawodów zaliczanych do Pucharu Polski w kolarstwie górskim jest taki sam – rozpoczyna się wyścigiem najstarszych kategorii (Masters i Amator) i kończy tymi najmłodszymi (Młodzi i Żak):

  • 8:30 – odprawa techniczna
  • 9:15 – Masters / Amator / Cyklosport
  • 10:30 – Junior Młodszy
  • 12:00 – Kobiety – Juniorka Młodsza / Juniorka / Elita / Cyklosport / Masters
  • 14:00 – Mężczyźni – Junior / Elita
  • 16:00 – Młodzik i Młodziczka
  • 16:50 – Żak i Żakini
  • 17:30 – Dekoracje

Zapisy na zawody Pucharu Polski MTB XCO w tym sezonie odbywają się na platformie https://wynikizawodow.eu/

Zawodnicy z licencjami mogą zapisywać się tylko do środy, 17 kwietnia do północy, natomiast Amatorzy mogą zgłosić chęć startu nawet w dniu zawodów.

Wszystkie aktualne informacje na fanpage Pucharu Polski MTB XCO:

Partnerem tegorocznego Pucharu Polski w kolarstwie górskim  w formule olimpijskiej MTB XCO cross-country jest firma Trezado – producent płynu uszczelniającego do opon oraz dystrybutor takich marek rowerowych jak opony Wolfpack, liczniki i zegarki iGPSport, oświetlenie Towild oraz środki pielęgnacyjne i smarujące Bike on Wax. Dzięki współpracy firmy Trezado z organizatorami Pucharu Polski MTB XCO powstaną filmy promocyjne i inne materiały video z każdej rundy Pucharu Polski, które będą dostępne na kanale YouTube VeloSportME oraz w social mediach @trezado, a dla liderów klasyfikacji generalnej przewidziane zostaną dodatkowe nagrody. 
Link do kanału VeloSportME na YouTube: https://www.youtube.com/@VeloSportMediaEvents


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0