Mathieu van der Poel podpisał z marką Canyon najdłuższy kontrakt w historii kolarstwa!

HomeSport

Mathieu van der Poel podpisał z marką Canyon najdłuższy kontrakt w historii kolarstwa!

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


18 marca 2024 w Koblencji, w siedzibie marki Canyon aktualny Mistrz Świata w kolarstwie szosowym oraz przełajowym, Holender, Mathieu van der Poel, podpisał najdłuższy, bo aż 10 letni, kontrakt. To wydarzenie bez precedensu!


Od momentu rozpoczęcia współpracy między MVDP i marką Canyon, Holender aż 163 razy stawał na najwyższym stopniu podium w kolarstwie szosowym, przełajowym i górskim. Naturalnym jest oczekiwanie, że to pasmo sukcesów będzie trwać dalej, co jako świadek ewolucji rowerów na przestrzeni ostatnich siedmiu lat tak komentuje wspólną drogę:

„W kolarstwie szosowym, przełajowym i górskim zespoły badawczo-rozwojowe Canyon dają z siebie absolutnie wszystko na tworzenie rowerów do wygrywania wyścigów, a ja jestem dumny, że mogę napędzać rozwój tych produktów. Dzielimy tę samą mentalność zwycięzców, a dzięki temu nowemu kontraktowi jesteśmy w pełni zgodni co do naszych ambicji na kolejne lata”.

Podpisanie 10 letniego kontraktu przez 29 letniego Holendra naturalnie stawia pytanie czy mając 38 czy 39 lat będzie jeszcze aktywnym kolarzem czy będzie już na sportowej emeryturze? Póki co jak widać Mathieu van der Poel’owi nie brakuje apetytu na wygrywanie:

„Canyon jest niesamowitym partnerem. Stworzyliśmy rowery, które pomogły mi odnieść sukces w Klasykach, Mistrzostwach Świata i Wielkich Tourach. Ale jestem cały czas niesamowicie głodny kolejnych wygranych. Na moim radarze jest kilka kamieni milowych, w tym tegoroczne Igrzyska Olimpijskie w Paryżu”. 

W najbliższych tygodniach Mathieu van der Poel wystartuje w belgijskich klasykach E3 i Gent-Wevelgem, a następnie w wiosennych Monumentach, Tour of Flanders, Paryż-Roubaix, Amstel Gold i Liege-Bastogne-Liege.  Na chwilę obecną nie ma informacji o planach startowych Holendra w olimpijskim cross country.

Także dziś doszło do przedłużenia współpracy między marką Canyon oraz drużyną Alpecin Deceuninck.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0