Gabriela Wojtyła wygrywa w Chorwacji, Basia Borowiecka i Maciej Jeziorski na podium w Hiszpanii | WYNIKI

HomeSportWyniki

Gabriela Wojtyła wygrywa w Chorwacji, Basia Borowiecka i Maciej Jeziorski na podium w Hiszpanii | WYNIKI

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Mimo, że nieoficjalne polskie otwarcie sezonu dopiero za tydzień, 24 marca, w austriackim Langelois, to większość zawodników, którzy są zgłoszeni do szerokiego składu do startu w Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu zalicza kolejne zagraniczne starty. Wiele z nich z większymi i mniejszymi sukcesami.


Druga połowa marca, to moment, kiedy nie tylko w południowej części Europy w kalendarzu UCI jest coraz więcej wyścigów. Dobrze to się łączy ze zgrupowaniami, na których przebywa wielu zawodników. To z kolei przekłada się na całkiem niezłą sportową obsadę wyścigów.

Zwycięstwo Gabrieli Wojtyły w Chorwacji

Chorwacja i Słowenia są od kilku lat miejscem wejścia w sezon wyścigowy dla zawodniczki z Zatora. Ubiegłoroczne rozpoczęcie sezonu zostało zaburzone przez problemy zdrowotne, tym bardziej pewnie dlatego Gabriela Wojtyła rozpoczyna go jeszcze bardziej zmotywowana – wygrywa XCO Losinj UCI C1!

W Chorwacji startuje także Nikola Gliniecka, która wśród pięciu juniorek zajmuje czwarte miejsce.

Pełne wyniki

Basia Borowiecka i Maciej Jeziorski na podium w Hiszpanii

Świetnie wyniki na niepozornym wyścigu UCI C2 w Torrenueva Costa w Hiszpanii, gdzie Maciej Jeziorski musiał uznać wyższość tylko jednego zawodnika, medalisty olimpijskiego, Davida Valero Serrano. Z kolei Basia Borowiecka wjechała na metę za Raquel Queiros, wielokrotną Mistrzynią Portugalii w olimpijskim cross country.

Pełne wyniki

Paula Gorycka i Natalia Grzegorzewska startują w Szwajcarii

Bardzo mocna i wyrównane wyścigi w Szwajcarii. W rywalizacji mężczyzn wygrywa Lars Forster, ale naprawdę sekundy za nim trzech kolejnych zawodników, w tym dwóch Szwajcarów. Z powodu problemów zdrowotnych sezonu nie otworzył Mathias Fluckiger.

Rywalizację kobiet wygrywa Alessandra Keller przed Jolandą Neff i Monique Halter, która jest zawodniczką U23. W pierwszej 10 jest aż osiem Szwajcarek. 9. miejsce dla Pauli Goryckiej, a 22. miejsce dla Natalii Grzegorzewskiej. Podobnie jak Fluckiger, także Ronja Blochlinger odsunęła w czasie pierwszy start.

Pełne wyniki

Krzysztof Łukasik i Karol Ostaszewski zbierają punkty we Włoszech

Wyścig elity mężczyzn we Włoszech wygrywa Luca Braidot. Krzysztof Łukasik zajmuje 9. miejsce, a Karol Ostaszewski miejsce 14. To chyba najliczniej obsadzony wyścig w miniony weekend, na starcie ponad 70 osób!

Wyścig kobiet wygrywa Martina Berta.

Ósme miejsce Jakuba Półchłopka w wyścigu Juniorów.

Pełne wyniki

Bardzo wysoki i wyrównany poziom na Pucharze Francji

Z sekundowymi różnicami na metę wjeżdżają Victor Koretzky, Joshua Dubau oraz Jordan Sarrou. Tuż za podium Simon Andreassen, Adrien Boichis i Maxime Marotte. Dla zawodników z Francji tegoroczny sezon jest bardzo wymagający, bo na Igrzyska tylko dwa bilety, a chętnych, i co ważniejsze, mocny zawodników, co najmniej 5-6.

W Elicie kobiet 5 minut różnicy między pierwszą Pauline Ferrand Prevot, a piątą Gretą Seiwald. Na podium także Savilia Blunk, Laura Stigger, a tuż za podium Loana Lecomte. W pierwszej 10 także Jenny Rissveds, Yana Belomoina, Sina Frei i Emeline Detilleux.

Pełne wyniki


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0