Czego nie dojeździsz, to dowyglądasz – nowe buty Fizik Vento Proxy Off-Road | PREMIERA

HomeSprzętOdzież

Czego nie dojeździsz, to dowyglądasz – nowe buty Fizik Vento Proxy Off-Road | PREMIERA

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Koral i fiolet, to nie są raczej kolory, które są standardowymi propozycjami producentów czy rowerów, akcesoriów czy odzieży. Dlatego też z dużym entuzjazmem przyjąłem informację prasową o nowej linii butów rowerowych Fizik Vento o przydomku Proxy. Buty skierowane są do osób poszukujących rozwiązań oferujących dobry transfer mocy, ale przy jednoczesnej konstrukcji buta, która pozwala zsiąść z roweru i komfortowo przejść czy przebiec kamienisty fragment szlaku albo przełajowej trasy. Jeśli te wyraziste, wręcz krzykliwe kolory do kogoś nie trafiają, to oczywiście w ofercie są białe oraz czarne klasyki. Ja bym jednak brał koralowo-fioletowe, co idealnie wpisuje się w kolarskie powiedzenie „czego nie dojeździsz, to dowyglądasz” :).


W kolekcji Fizik Vento znajdziemy kilkadziesiąt różnych siodełek, jak i butów, zarówno do kolarstwa szosowego, jak i szeroko pojętego off-road, w który łapią się kolarstwo górskie, gravel czy cyclocross. Jak widać odpowiedzialni za markę Fizik uznali, że oferta cały czas nie jest wystarczająco komplementarna. Bo jak inaczej tłumaczyć dołożenie kolejne linii obuwia czyli Fizik Vento Proxy?

Buty cechują się na nowo zaprojektowaną karbonową podeszwą z kompozytu X3, która oferuje wysoką sztywność i wydajne przenoszenie mocy na pedały. Według Fizika sztywność buta to 8/10, co ma pozwalać na komfortowe chodzenie czy bieganie w tych butach w miarę potrzeb. Pomagać „poza rowerem” ma gumowe wykończenie podeszwy oraz odpowiednio duży bieżnik, a także duże prześwity w okolicach bloków, co z kolei ma ułatwiać czyszczenie się buta i ponowne wpięcie w pedały.

Buty Fizik Vento Proxy wyposażone są w pojedyncze pokrętło Li2 BOA, które odpowiedzialne jest za ściągnięcie linki poprowadzonej przez pięć syntetycznych szlufek.

To buty zdecydowanie na lato, a na pewno na ciepłe dni – spora część powierzchni zrobiona jest z dobrze wentylującej się syntetycznej siateczki PU, która ma być odporna na mechaniczne uszkodzenia, o które w terenie nietrudno.

Waga: 326 g

Dostępne rozmiary: 36-48, z czego od 37 do 47 także „połówki”

Sugerowana cena detaliczna: 1039 PLN

Pełna oferta Fizik Vento na stronie https://www.fizik.com/eu_en/shop/shop-by-series/vento.html


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0