Paweł Bernas wystartuje w Cape Epic 2024! W parze z Sergio Manteconem pojadą pod szyldem SCOTT Calabandida Mazowsze | ZAPOWIEDŹ

HomeSportZapowiedzi

Paweł Bernas wystartuje w Cape Epic 2024! W parze z Sergio Manteconem pojadą pod szyldem SCOTT Calabandida Mazowsze | ZAPOWIEDŹ

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


20. edycja owianego legendą wyścigu etapowego Cape Epic rozpocznie się 17 marca 2024 i potrwa osiem dni. Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że jedynymi polskimi nazwiskami na liście startowej będą Paweł Kołodziejek i Marcin Kudlak. Sytuacja uległa zmianie dosłownie w ostatniej chwili, kiedy okazało się, że partner Sergio Mantecona nie może wystartować, co otworzyło szansę na start Pawłowi Bernasowi. Tym samym nie dość, że na starcie Cape Epic zobaczymy trójkę Polaków, to pokuszę się o stwierdzenie, że Paweł w parze z Sergio, który ostatnio meldował się na podium Mediterrean Epic, razem mogą w RPA powalczyć o wysoką lokatę!


Ostatnie dwa lata Paweł Bernas spędził ścigając się przede wszystkim w zawodach cross country i maratonie MTB w barwach JBG-2 Team, co niewątpliwie było dla niego solidną lekcją, ale też szybko udowodnił, że umie doskonale odnaleźć się na każdym rowerze – szosowym, przełajowym i górskim.

W sezonie 2024 po dwóch latach „romansu” z kolarstwem górskim wrócił do drużyny Mazowsze Serce Polski, ale od samego początku podkreślał, że w tym roku zobaczymy go w prawie każdej odmianie kolarstwa – od naturalnego dla Mazowsza Serce Polski kolarstwa szosowego po górskie i gravelowe.

Ściganiem właśnie w cross country Paweł miał zacząć swój sezon w najbliższy weekend, ale okazja do zmiany zawodów XCO UCI C2 na Cape Epic nie zdarza się często, więc nic dziwnego, że plany uległy zmianie.

Paweł Bernas pojedzie w parze z Sergio Manteconem Gutierrezem, hiszpańskim zawodnikiem, swego czasu jeżdżącym w barwach Kross ORLEN Cycling Team razem z Mają Włoszczowską.

Hiszpan jest aktualnym mistrzem kraju w maratonie MTB, co powoduje, że pojedzie z hiszpańską flagą. Natomiast Paweł Bernas wystartuje w dobrze znanej czerwonej koszulce Mazowsze Serce Polski. W ten sposób można powiedzieć, że Panowie ominą wymóg organizatorów Cape Epic, by zawodnicy jechali w takich samych koszulkach.

Sergio wystartuje na rowerze Scott, a Paweł na dopiero co zaprezentowanym rowerze Factor.

Start już 17 marca, tradycyjnie zacznie się prologiem w postaci jazdy na czas. Chłopaki mają przydzielony numer 15 czyli wystartują o 12:37:30, a z prologu, podobnie jak ze wszystkich etapów, będzie transmisja na żywo!

Przy okazji podrzucam poniżej dwie rozmowy z Pawłem, jakie nagrałem w minionym roku:


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0