Prawdziwych maratonów MTB po górach już nie ma…oh wait! | Dare To Be MaratonMTB.pl | KALENDARZ 2024

HomeSportZapowiedzi

Prawdziwych maratonów MTB po górach już nie ma…oh wait! | Dare To Be MaratonMTB.pl | KALENDARZ 2024

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Kilka tygodni minęło od mojego ostatniego szerszego komentarza do kondycji maratonów MTB w Polsce i słabnącego nimi zainteresowania (link). Coraz trudniej o górskie maratony MTB na dystansach, które wymagają wielu godzin w siodle bez szansy zdążenia do domu na obiad, ale za to z naprawdę niezapomnianymi przeżyciami i wspomnieniami. Kiedyś były Cyklokarpaty, kiedyś było Giga… a dziś jest Dare To Be MaratonMTB.pl, którego szef, Paweł Przybyło, cały czas uparcie wyznacza wymagające trasy po górach, na równie wymagających dystansach.


Tak jak rok temu, także w 2024 cykle MTB Cross Maraton i Dare To Be MaratonMTB.pl łączą siły na potrzeby wspólnej klasyfikacji generalnej, która obejmie wybrane lokalizacje. To dlatego sezon można już zacząć w połowie kwietnia startując w Daleszycach.

W sezonie 2024 w ramach Dare To Be MaratonMTB.pl będzie kilka nowości, a pierwsza z nich już 12 maja, gdzie start i meta zlokalizowane będą w Wadowicach, a na trasie znajdzie się Leskowiec, którego szczyt znajduje się na 922 m.n.p.m..

9 czerwca kolejne górskie ściganie, tym razem w powoli obrastającej legendą Stryszawie, z podjazdem na Jałowiec na dystansach Half i Full. Wspomnienie z tego zostanie z uczestnikami na długo. Będzie też i technicznie, i widokowo.

23 czerwca ponownie połączone siły z cyklem MTB Cross Maraton i trasa poprowadzona nad zalewem Starachowickim.

21 lipca Bukowsko czyli jedyna w swym rodzaju trasa w Bieszczadzkim klimacie, a po wjechaniu na metę piknikowa atmosfera w samym centrum miejscowości.

Ostrowsko w gminie Nowy Targ zadebiutuje 1 września, a to oznacza że wasze rowery przeorają Gorce, teren który zasługuje na to by go odwiedzić. Wszystko wskazuje na to, że jednym z elementów trasy będzie wspinaczka na Turbacz, a cała trasa zostanie poprowadzona tak, że będzie dość dosłownie 99,9% dystansu w terenie, poza asfaltem.

Wielki finał cyklu 21 września w kultowej Piwnicznej Zdrój, gdzie przygotowana będzie kompletnie nowa trasa, ale nie zabraknie też lubianych fragmentów.

Hasło przewodnie organizatora:

Zejdź z utartej ścieżki, wejdź na www.maratonmtb.pl i Odważ Się Być w sezonie 2024.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0