Mały Puchar Świata, Polacy na starcie, relacja na żywo! | Shimano Super Cup MTB, Banyoles UCI HC | ZAPOWIEDŹ

HomeSportZapowiedzi

Mały Puchar Świata, Polacy na starcie, relacja na żywo! | Shimano Super Cup MTB, Banyoles UCI HC | ZAPOWIEDŹ

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Trzecią częścią hiszpańskiego tryptyku jest zaliczany do dwóch serii Super Cup MTB i Copa Catalana Internacional, wyścig w północnej części Hiszpanii, w Banyoles koło Girony. Co ciekawe to wyścig z naprawdę długimi tradycjami, bo rozgrywany nieprzerwanie od 2002 roku. To ponad 20 lat historii! W 2012 na najwyższym stopniu podium stanęli Julien Absalon i Maja Włoszczowska. W tym roku, jak i w latach poprzednich na starcie bardzo liczna i mocna stawka. W tym trójka Polaków – w elicie mężczyzn Krzysztof Łukasik i Karol Ostaszewski oraz debiutująca zarówno w kategorii U23, jak i barwach Trek Future Racing – Natalia Grzegorzewska.


Mały Puchar Świata

Już poprzednie wyścigi w Hiszpanii ściągały na start kolejne nazwiska ze ścisłej czołówki. W ten weekend do gry włączają się m.in. zawodnicy Cannyon CLLTV z Luca Schwarzbauerem i Thomasem Griotem na czele. Na starcie m.in. Pauline Ferrand Prevot, Savilia Blunk, Jolanda Neff, Evie Richards, Anne Tauber, Sina Frei czy Jannik Loiv.

Wśród mężczyzn także mocno – Victor Koretzky, Jordan Sarrou, Sam Gaze, Pierre de Froidmont, Vlad Dascalu, David Campos czy Ondrej Cink.

Nieobecni na starcie to przede wszystkim zawodnicy ekipy Scott SRAM oraz Peter Sagan, który kilka dni temu we Włoszech przeszedł zabieg ablacji, a wszystko w związku z wykrytą tydzień temu podczas wyścigu w Chelvie tachykardią (odmianą arytmii) – pisałem o tym więcej tu.

Polacy na starcie

Tak jak napisałem na wstępie – start w Banyoles to domknięcie hiszpańskiego tryptyku dla dwójki polskich zawodników, Krzysztofa Łukasika i Karola Ostaszewskiego. Obaj zawodnicy notują bardzo dobre wyniki w tej części sezonu, trzymamy kciuki za równie dobre rezultaty w Banyoles.

W pełnym składzie na starcie w Banyoles stanie także Trek Future Racing, w barwach którego w tym roku startuje Natalia Grzegorzewska. Dla polskie zawodniczki, medalistki Mistrzostw Świata i Europy w cross country (jako Juniorka), to będzie debiut w nowych barwach, ale także w nowej kategorii U23, która w Banyoles pojedzie razem z zawodniczkami elity.

Transmisja na żywo

Udało nam (mi i Kamilowi Dziedzicowi) uzyskać sygnał z transmisji z obu wyścigów elity – kobiet (open) i mężczyzn (elita), do którego postaramy się dołożyć polski komentarz. Każdy z wyścigów będzie miał osobny stream, dostępny na moim kanale VeloSportME (link). Początek transmisji o 10:30 i 12:30.

Wyniki live – link


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0