Leatt prezentując kolekcję Endurance wychodzi poza kolarstwo grawitacyjne | PREMIERAfot. Nick Muzik/Cape Epic

HomeSprzętOdzież

Leatt prezentując kolekcję Endurance wychodzi poza kolarstwo grawitacyjne | PREMIERA

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Marka Leatt dobrze znana jest od dawna wszystkim miłośnikom kolarstwa grawitacyjnego. Pochodząca z RPA firma ma w swojej ofercie kaski, odzież oraz akcesoria dla wszystkich miłosników jednośladów – zarówno tych napędzanych siłą ludzkich mięśni, jak i silnikami elektrycznymi czy spalinowymi. Wróćmy jednak do kolarstwa…


Wiosną 2023 roku kiedy Goerg Egger i Lukas Baum wystartowali w Cape Epic uwagę przykuł fakt, że startują w nieznanej dotychczas odzieży oraz kaskach Leatt, co było potwierdzeniem, że wkrótce oferta zostanie rozszerzona poza kolarstwo grawitacyjne.

Niespełna rok później kaski oraz odzież Leatt pod szyldem „Endurance” wchodzi oficjalnie do sprzedaży. Kaski MTB Endurance charakteryzują się rozwiązaniem 360 Tubrine Technology, które ma chronić naszą głowę oraz mózg na wypadek upadku i uderzenia oraz wzmocnieniem Power Bridge, którego celem jest dystrybucja przyjętej siły uderzenia. Obowiązkowo oczywiście mamy też dobrą wentylację oraz dedykowane porty do okularów. W ofercie są dwie linie kasków (4.0 i 3.0), które w zasadzie różnią się tylko wagą.

Dużo szerzej Leatt idzie w kontekście odzieży. I jeśli chodzi o projekty graficzne, jeszcze mocniej odchodzi o dużego, wręcz krzykliwego logo, oferując dwie bardzo różne koncepcje wizualne. W nowej linii Endurance mamy koszulki, spodenki, kamizelki, kurtki oraz rękawiczki. Te ostatnio zarówno krótkie, jak i pełne.

Kurtki i kamizelki są wyprodukowane z oddychających, wiatroszczelnych materiałów oraz zabezpieczone przed zabrudzeniem, mają panele wentylacyjne oraz elementy odblaskowe. Dodatkowo można spakować je w małą torebkę, z opcją montażu na rowerze.

Koszulki przeznaczone są zdecydowanie na ciepłe, letnie dni. Mają sportowy, mocno przylegający krój. Wykonane z materiałów przyjaznych środowisku, oferują zabezpieczenie przed promieniami słonecznymi oraz efekt chłodzenia.

Spodenki Endurance są wykonane z wysokiej jakości włoskiej wkładką zbudowanej z czterech warstw, która dopasowuje się do każdego ruchu ciała, zapewniając lepszy przepływ krwi. Obowiązkowo mamy tu duże kieszenie cargo zarówno z tyłu, jak i na nogawkach.

Ostatnim elementem kolekcji Endurance są rękawiczki, które są tak zaprojektowane by minimalizować drętwienie dłoni oraz usprawniać krążenie krwi.

Mało tego, podczas tegorocznego, dopiero co zakończonego Mediterranean Epic czujni obserwatorzy dopatrzyli się, że wymieniona dwójka korzystała z prawdopoodobnie kolejnej nowości od Leatt. Butów, które sprawdzą się w terenie i warunkach typowych dla kolarstwa gravelowego!

Pełna oferta na stronie https://leatt.com/int/endurance


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0