Nie tylko Pauline Ferrand Prevot i Tom Pidcock na starcie Shimano MTB Super Cup Massi w La Nucia UCI C1 | ZAPOWIEDŹ

HomeSportZapowiedzi

Nie tylko Pauline Ferrand Prevot i Tom Pidcock na starcie Shimano MTB Super Cup Massi w La Nucia UCI C1 | ZAPOWIEDŹ

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Choć w ostatnich w Grecji czy Hiszpanii dniach odbyło się kilka wyścigów cross country najniższej kategorii UCI C3, to prawdziwą inauguracją sezonu 2024 w olimpijskiej odmianie kolarstwa górskiego odbędzie się podczas pierwszej rundy Shimano MTB Super Cup Massi w hiszpańskiej miejscowości La Nucia (tylko kilka kilometrów od popularnego Benidormu, Atlei i Calp). Lista nazwisk zawodników Elity obejmuje ponad 70 osób, a oczywiście największymi „gwiazdami” są Pauline Ferrand Prevot i Tom Pidcock. Na starcie także trójka Polaków!


Co prawda zapisy na zawody są jeszcze otwarte, ale najważniejsi zawodnicy już są zarejestrowani, co pokazuje, że zarówno w elicie kobiet, jak i elicie mężczyzn będzie co oglądać.

Wśród kobiet, oprócz wspomnianej Pauline Ferrand Prevot, aktualnej Mistrzyni Świat, zobaczymy także Carolin Bohe i Islę Short z Ghost Factory Racing, Savillę Blunk i Gretę Seiwald z Rockrider Ford Racing Team. A także kilkadziesiąt zawodniczek z Hiszpanii.

Jedyną polską reprezentantką będzie Basia Borowiecka.

Objazd La Nucia XCO 2024

W stawce Elity mężczyzn też mamy kilka mocnych nazwisk, obok Toma Pidcocka, aktualnego Mistrza Świata, na starcie staną także David Campos (Gobik Factory Team), Samuel Gaze (Alpecin Deceuninck), David Valero (BH Coloma), Ondrej Cink (Primaflor Mondraker).

Na starcie także zawodnicy JBG-2 Team – Krzysztof Łukasik i Karol Ostaszewski.

Ciekawie też został rozwiązany harmonogram dwudniowych zawodów. W sobotę od rana odbywają się wyścigi dla dzieci, o 16:00 wyścig dla wszystkich kategorii kobiecych. Z kolei w niedzielę przed południem starty kategorii młodzieżowych oraz Masters, a Elita mężczyzn połączona z U23 o 12:30.

Transmisja na żywo!

Organizator zapowiada, że oba wyścigi elity będzie można obejrzeć na żywo w internecie na YT:

Będzie też live timing.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0