Tylko jedna polska ekipa, tylko sześć polskich nazwisk w drużynach UCI MTB 2024

HomeSportJBG-2

Tylko jedna polska ekipa, tylko sześć polskich nazwisk w drużynach UCI MTB 2024

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Tradycyjnie na początku lutego UCI opublikowało listę zarejestrowanych drużyn oraz zawodników. Niestety dla nas, zastana informacja jest potwierdzeniem, że nie jest dobrze. Jeszcze kilka lat temu mieliśmy kilka drużyn UCI i kilkunastu zawodników. Trzymam kciuki, żeby to był tylko chwilowy dołek, z którego odbicie nastąpi bardzo szybko, tym bardziej że mamy wiele młodych, dobrze rokujących zawodniczek i zawodników.


Na liście są 164 drużyny (184 w 2023) i i 878 zawodników (871 w 2023), którzy podzieleni są na składy specjalizujące się w cross country (XCO), cross country marathon (XCM), a także grawitacji – enduro (END) oraz downhillu (DHI).

Jedyną polską drużyną jest JBG-2 Team w składzie której mamy Piotra Brzózkę, Krzysztofa Łukasika i Karola Ostaszewskiego.

Paula Gorycka, Mistrzyni Polski w cross country i short tracku, swój już ósmy sezon spędzi w szwajcarskiej drużynie Struby Sting.

Natalia Grzegorzewska, jako pierwszoroczna zawodniczka U23, w sezonie 2024 jeździć będzie w Trek Future Racing, gdzie będzie jedną z siedmiu zawodniczek bardzo międzynarodowego składu, bo będą tam zawodnicy i zawodniczki z USA, Kanady, Nowej Zelandii, Danii, Szwajcarii i Brazylii.

Przed wyżej wymienioną piątką na pewno bardzo intensywna pierwsza część sezon, ponieważ do połowy maja wyłonione zostaną nazwiska zawodników, którzy wystartują na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu, a dwa z trzech wyścigów kwalifikacyjnych będą w Polsce – 4 maja Jelenia Góra i 18 maja Jastrzębie Zdrój.

Ostatnim polskim nazwiskiem na liście jest, specjalizujący się w enduro, Sławek Łukasik dla którego będzie to drugi sezon w ekipie Yeti / Fox Factory Race Team. W tym miejscu trzeba przypomnieć, że w dniach 17-19 maja w Bielsku Białek i Szczyrku odbędzie się Puchar Świata MTB i na pewno zobaczymy tam Sławka.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0