Mistrzostwa Europy w maratonie MTB 2024 w Gdyni ODWOŁANE!

HomeSportZapowiedzi

Mistrzostwa Europy w maratonie MTB 2024 w Gdyni ODWOŁANE!

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Gdynia MTB Maraton ma wieloletnią historię. Ostatnio ranga imprezy urosła, bo najpierw odbyły się tam Mistrzostwa Polski w maratonie MTB, a w kolejnych latach impreza została wpisana do kalendarza UCI. Najpierw w kuluarach, a później oficjalnie ogłoszono, że Gdynia MTB Maraton będzie w 2024 roku gospodarzem Mistrzostw Europy w maratonie MTB. Miały odbyć się 9 czerwca, ale się nie odbędą.


Europejska Unia Kolarska w swoich mediach społecznościowych poinformowała, że zawody zaplanowane w Gdyni nie odbędą się. Informacja jaką otrzymałem od Dariusza Batka:

Z głębokim żalem informuję, że planowane w Gdyni 9 czerwca Mistrzostwa Europy w maratonie MTB nie odbędą się. Ograniczone możliwości budżetowe samorządu oraz skomplikowana sytuacja w branży rowerowej, sprawiły, że zapewnienie poziomu finansowania koniecznego przy tym evencie na pożądanym przez nas poziomie okazały się niemożliwe. Chcę serdecznie podziękować wszystkim, którzy wkładali swoją pracę i serce w przygotowania do tego wydarzenia. Przez minione lata zespół organizacyjny włożył ogrom pracy oraz serca, by stworzyć wydarzenie, z którego sami będziemy dumni. Choć nasze zaangażowanie i wysiłki były niemałe, niestety okazały się niewystarczające. To dla mnie osobiście ogromnie trudne i przykre, że mimo naszych starań, jesteśmy zmuszeni wycofać się z tego projektu. Przepraszam uczestników naszych dotychczasowych imprez oraz wszystkie osoby, które były z nami i kibicowały nam w realizacji mistrzostw. Mam nadzieję, że mimo obecnych trudności, w przyszłości okoliczności pozwolą nam na zorganizowanie podobnych wydarzeń, gdyż są one nie tylko ważne sportowo, ale także dla społeczności lokalnej. Liczymy na zrozumienie i raz jeszcze przepraszamy za wszelkie niedogodności.

Można było się domyślać, że przyczyny leżą po stronie finansów – czy to zmniejszeniu wsparcia samorządowego czy któregoś z dużych sponsorów, którzy jak cała branża rowerowa na pewno przeżywają trudne chwile.

Jest to o tyle przykre, że dopiero co mieliśmy przykłady zaangażowania się SSP w kolarstwo torowe, które uratowało imprezy przed nie odbyciem się. Jak widać niestety terenowe odmiany kolarstwa – górskie czy przełajowe, traktowane są mocno po macoszemu przez władze Polskiego Związku Kolarskiego.

Trzymajmy kciuki, żeby nie było podobnej sytuacji w przypadki zaplanowanego na 17-19 maja 2024 Pucharu Świata MTB w Bielski Białej…

Wracając do tematu maratonów MTB – na chwilę obecną nie wiadomo czy Gdynia MTB Maraton odbędzie się chociażby jako impreza lokalna oraz czy, gdzie i kiedy zorganizowane zostaną Mistrzostwa Europy w maratonie MTB.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 2