Ósemka Polaków na starcie Costa Blanca Bike Race 2024 | ZAPOWIEDŹ

HomeSportZapowiedzi

Ósemka Polaków na starcie Costa Blanca Bike Race 2024 | ZAPOWIEDŹ

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Sezon start! 25 stycznia 2024 rozpoczyna się oficjalnie nowy sezon, którego inauguracją w tym roku jest etapówka w Hiszpanii – Costa Blanca Bike Race, która odbędzie się po raz 10. Po tym jak kilka lat temu UCI rozdzieliła punktowanie na maratonach oraz etapówkach z cross country, zainteresowanie tymi pierwszymi wyraźnie spadło. Na długi dystans FULL zdecydowało się ponad 300 osób, a na na połówkę czyli HALF ponad 130 osób. Na listach startowych znajdujemy osiem polskich nazwisk.


Ciężko pod górę, bardzo technicznie w dół

Po tym jak razem z Marcinem Górnickim byliśmy w Calp i objeżdżaliśmy najciekawsze fragmenty trasy CBBR (dzięki Karol za gpx!) jednogłośnie stwierdziliśmy, że nie tylko na otwarcie sezonu, ale ogólnie, to trasa jest bardzo ciężka kondycyjnie, a zjazdy należą do jednych z najtrudniejszych na świecie! Dla Hiszpanów to standard, przyjezdni mogą się zdziwić…W Polsce takich zjazdów nie ma ani na maratonach MTB, ani na etapówkach. Adrian Brzózka w rozmowie ze mną stwierdził, że trasy zjazdowe ocierają się enduro, a przecież większość startuje to na rowerach XC.

Format FULL i HALF

Trzykrotnie większym zainteresowaniem cieszy się dystans FULL czyli pełne cztery etapy ścigania, w sumie prawie 200 km i prawie 5 tyś. metrów przewyższenia. HALF czyli połówka, to nie etapy skrócone o połowę, tylko dwa pełne etapy. Nadal można się nieźle ujechać, ale kumulacja zmęczenia jest mniejsza., nie trzeba brać wolnego, bo start jest tylko w sobotę i niedzielę obejmując etap królewski oraz czwarty czyli nowość, o której Krzysztof z Karolem wypowiadają się bardzo pozytywnie.

Polacy na starcie

Dwie Polki podjęły się startu na pełnym dystansie FULL – Basia Borowiecka oraz Monika Wrona (RMF FM MTB Team). O zwycięstwo powalczą na pewno Krzysztof Łukasik i Karol Ostaszewski. W barwach JBG-2 Team zobaczymy jeszcze Piotra Brzózkę i Jacka Brzózkę. Z pełnym dystansem zdecydował się zmierzyć także Michał Żurek (RMF FM MTB Team).

Na dystansie HALF pojedzie za to Tomasz Socha (PEGO.CC IFON).

Zapowiedź

Bardzo fajną zapowiedź Costa Blanca Bike Race nagrali wspólnie Karol Ostaszewski i Krzysztof Łukasik. 20 minut ich nawijki szybko mija (tym bardziej, jeśli ustawi się prędkość odtwarzania na x1.25;):

Wyniki na żywo na stronie https://my.raceresult.com/


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0