Jaroslav Kulhavy wspierany przez markę Superior wraca do kolarstwa górskiego!

HomeSportSprzęt

Jaroslav Kulhavy wspierany przez markę Superior wraca do kolarstwa górskiego!

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Jaroslav Kulhavy, człowiek który wygrał wszystko co było do wygrania. Mistrz olimpijski z Londynu, Wicemistrz olimpijski z Rio, Mistrz Świata i Mistrz Europy w olimpijskim cross country, triumfator klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, wreszcie Mistrz Świata w maratonie MTB. Po kilkunastu latach współpracy z marką Specialized, krótkim „romansie” z BMC, właśnie ogłoszono długoterminową współpracę z lokalną, czeską marką Superior.


W zasadzie przez całą swoją sportową karierę związany był z marką Specialized, która nieprzerwanie wspierała go od 2007 roku aż do końca 2022, kiedy w skutek globalnych decyzji „wycięto” praktycznie wszystkich sportowych ambasadorów marki, skupiając się na influencerach. Jedyne co przetrwało, to Specialized Factory Racing Team, w barwach którego w tym sezonie obok Siny Frei, Laury Stigger, Victora Koretzky’ego czy Christophera Blevinsa zobaczymy także Petera Sagana.

Kulhavy sezon 2023 spędził na rowerach BMC próbując swoich sił m.in. w XTERRA czyli offroad’owej odmianie triathlonu. W sierpniu na lokalnym wyścigu zaliczył upadek, którego skutkiem był złamany obojczyk, ale już miesiąc później ponownie wsiadł na rower.

Kilka dni temu pojawiła się informacja, że Czech nawiązał współpracę z lokalną, czeską marką Superior, gdzie jego rola nie będzie się sprowadzać tylko i wyłącznie do startów. Jedynym z zadań Kulhavego będzie usprawnienie już istniejącego modelu roweru do cross country, w pełni zawieszonego Superiora XF.

Petr Lavička, manager produktu:

„Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że jeden z najbardziej utytułowanych kolarzy górskich w historii będzie jeździł na naszych rowerach i dzielił się z nami swoim doświadczeniem, co pomoże nam w dalszym rozwoju naszych konstrukcji. Jaroslav potrafi testować rowery w najtrudniejszych warunkach jak mało kto na świecie, co pozwala mu przekazywać nam swoją wiedzę, którą możemy wykorzystać w naszym rozwoju.”

Jaroslav Kulhavy:

„Z niecierpliwością czekam na tę współpracę, a patrząc na moje pierwsze wrażenia – byłem jednym z pierwszych, którzy testowali nową generację rowerów z pełnym zawieszeniem – to naprawdę jest rower światowej klasy”.

Jeśli chodzi o sportowe cele, to Mistrza olimpijskiego zobaczymy m.in. na krajowych, jak i zagranicznych zawodach MTB, jednak jednym z nadrzędnych celów mają być Mistrzostwa Świata w kolarstwie gravelowym, a co za tym idzie Kulhavy wystartuje także na kilku wyścigach gravelowych, w tym także z kalendarza UCI World Gravel Series, których ukończenie jest dopiero przepustką do Mistrzostw Świata.

Współpraca ma charakter wiązany, bo automatycznie Superior staje się sponsorem zespołu Ostra Multicraft Čeladná, który jest prowadzony przez Jaroslava Kulhavý’ego, a gdzie trenują i rozwijają się młode talenty. Wszystko z nadzieją, że pewnego dnia pojawi się następca.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0