Dlaczego kolarze trenują właśnie w Calpe? | Czabok, Łukasik, Ostaszewski | KUFLIKOWSKI GÓRNICKI | WYWIAD

HomeSportWywiady

Dlaczego kolarze trenują właśnie w Calpe? | Czabok, Łukasik, Ostaszewski | KUFLIKOWSKI GÓRNICKI | WYWIAD

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Trudno było oprzeć się zaproszeniu CostaBlanca Cycling, które w połowie grudnia otwierało przede mną i Marcinem szansę „zmiany planszy” z pochmurnej i chłodnej Polski na ciepłą, słoneczną Hiszpanię. Już przed wyjazdem wiedzieliśmy, że to będzie bardzo intensywny czas, nie tylko na rowerze. Okazało się, że w tym samym czasie i miejscu będą też zawodnicy JBG-2 oraz WKK, goście naszego podcastu, więc jest doskonała okazja, żeby nagrać aktualizację. Do tego zrealizowaliśmy ogólny materiał o Calpe i przede wszystkim nagraliśmy rozmowę z naszym hostem – Sebastianem Niklewiczem, który jest coraz bardziej zaangażowany w kolarstwo, nie tylko amatorskie.


Zacznijmy od powyższego zdjęcia. Z inicjatywy Sebastiana Niklewicza, współwłaściciela CostaBlanca Cycling spotkaliśmy się już pierwszego dnia na wspólnej kolacji, na której stawiło się aż pięciu gości naszego Podcastu – Basia Borowiecka, Klaudia Czabok oraz Robert Kalandyk, Krzysztof Łukasik o Karol Ostaszewski. Żartowaliśmy, że przypadkiem wyszedł nieformalny zlot słuchaczy i gości Podcastu KUFLIKOWSKI GÓRNICKI. Dzień później liczba gości na zdjęciu zwiększyła się o „jeden”, bo nagraliśmy rozmowę z Sebastianem Niklewiczem.

Rowerowo przez pięć dni przejechaliśmy ponad 350 km, z czego około 200 na szosie i 150 km na rowerach górskich. Rowery dostarczyła nam wypożyczalnia CostaBlanca Cycling – szosowe De Rosa na elektronice (jeden na 105 Di2, drugi na SRAM Force AXS) oraz rowery górskie Trek – Procaliber oraz Top Fuel. Dzięki temu nic nie nas nie ograniczało w kwestii doboru tras. Wjechaliśmy wspaniałymi asfaltami na kultowe Coll de Rates i malownicze Val d’Ebo. Trasy off-road przejechaliśmy po części z naszym hostem – Sebastianem Niklewiczem, a po części samemu – na podstawie trasy przygotowanej przez Karola Ostaszewskiego, która zawierała prawdopodobnie najbardziej soczyste fragmenty etapówki Costa Blanca Bike Race. Jak było? Najlepiej nie tylko posłuchać, ale przede wszystkim obejrzeć nasze podsumowanie na którym pokazujemy najbardziej soczyste fragmenty:

Kiedy nie tylko nasz wyjazd, ale także zgrupowanie niektórych zawodników zbliżał się do końca, usiedliśmy razem z Klaudią Czabok, Krzysztofem Łukasikiem oraz Karolem Ostaszewskim i nagraliśmy rozmowę, podczas której skonfrontowaliśmy nasze odczucia z wyjazdu z perspektywą zawodników, którzy przyjeżdżają do Calpe po raz kolejny „zrobić robotę”. Dodatkowo dla Karola i Krzyśka okolice Calpe to dobrze znane trasy wspomnianego już Costa Blanca Bike Race. Rozmowa do odsłuchania na YT oraz na Spotify, Apple Podcast, Google Podcast i Deezer:


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0