Wywiady na mecie 30. edycji Brysky Cross UCI C2 | Super Puchar Polski CX, Gościęcin| KOMENTARZ POSTARTOWY

HomeSportKomentarze

Wywiady na mecie 30. edycji Brysky Cross UCI C2 | Super Puchar Polski CX, Gościęcin| KOMENTARZ POSTARTOWY

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Blisko 400 zawodników, w sumie z pięciu krajów zafundowało obserwującym bardzo ciekawe sportowe widowisko w prawie każdej kategorii wiekowej. Prawie, bo jak to chyba już zdążyliśmy się przyzwyczaić, nikt ze startujących nie miał podejścia do Marka Konwy. Obok pełnej relacji


Pełna relacja, a w niej oprócz tego co działo się na rundzie przede wszystkim krótsze i dłuższe wypowiedzi Marka Konwy, Bogdana Czarnoty, Andrzeja Michniaka, Macieja Pałaca, Tomasza Kubali, Adama Cieślara, Maksymiliana Matyasika, Kacpra Zygmuntowicza, Kacpra Mizuro, Kacpra Kohnke, Kacpra Doppke, Macieja Jarosławskiego, Stefana Mandesa, Aleksandra Struzika, Zuzanny Krzystały, Tosi Białek i Mai Czarnej.

Nie byłoby klubu Bryksjusz Gościęcin i Bryksy Cross bez Jana Pateraka, ale i całej rzeczy pomagających osób. Czerwone charakterystyczne kurtki z logo Bryksy Cross to znak rozpoznawczy. Posłuchajcie sami – 30 lat minęło!

Mikołaj Legieć (UKS Centrum Nowa Ruda) w wyścigu Juniorów Młodszych zajmuje 4. miejsce, ale jest bardzo zadowolony ze swojego startu:

Kacper Kohnke (Klif Chłapowo) jedzie bardzo dobry wyścig, a runda w Gościęcinie wyraźnie mu na tyle sprzyja, że po raz kolejny wraca do domu jako zwycięzca!

Kacper Doppke (Klif Chłapowo) zajmuje drugie miejsce, ale niewiele brakuje do zwycięstwa. W kolejnych wyścigach zapowiada się bardzo wyrównana walka między klubowymi kolegami.

Maciej Jarosławski (Warszawski Klub Kolarski) po sobotnim starcie w Czechach oraz mocno zakłócających treningi infekcjach nie kryje lekkiego rozczarowania swoją dyspozycją.

Tosia Białek (Warszawski Klub Kolarski) jak zawsze w dużych emocjach opowiada o walce na trasie, tym razem nie z rywalkami a z lodem i zamarzającymi blokami.

Bogdan Czarnota (Pho3nix Cycling Team) do Gościęcina przyjechał prosto z Hamburga, gdzie odbywały się Mistrzostwa Świata Masters:

W kalendarzu Polskiego Związku Kolarskiego już tylko trzy wyścigi – w kolejny weekend, w sobotę 9 grudnia Włoszakowice, w niedzielę 10 grudnia Zielona Góra, a tydzień później, w niedzielę 17 grudnia Sławno.

Na drodze do Mistrzostw Polski, które w dniach 12-14 stycznia w Słubicach jeszcze na pewno przełajowe ściganie w ramach ProTOUR Cyclocross Cup – 17 grudnia w Wałczu oraz 7 stycznia w Rewalu. Także 7 stycznia zawody przełajowe w Tychach (link).


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0