3 grudnia 2023 Bryksy Cross po raz 30! Oglądaj na żywo!!! | ZAPOWIEDŹ

HomeSportZapowiedzi

3 grudnia 2023 Bryksy Cross po raz 30! Oglądaj na żywo!!! | ZAPOWIEDŹ

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Choć zawodów przełajowych w Polsce z dłuższymi tradycjami jest kilka – chociażby Koziegłowy czy Szczekociny, to jednak odbywający się od ponad 30 lat cyclocross w Gościęcinie określany jest mianem przełajowej legendy. Co ważne żywej legendy, która miejmy nadzieję, że będzie jeszcze długo trwać. W najbliższą niedzielę, 3 grudnia zawody odbędą się po raz 30!


Pewnym zaskoczeniem może być fakt, że zawody odbywają się naprawdę w środku niczego, dwa kilometry od centrum Gościęcina, w sadzie sąsiadującym z XVII wiecznym Kościołem pw. Św. Bryksujsza. Jak mówi legenda, przemycie oczu wodą z płynącego obok źródełka pozwala zobaczyć prawdę…

Trasa Bryksy Cross to klasyk, który na przestrzeni lat nie przeszedł chyba żadnych modyfikacji. Na trasie mamy absolutnie wszystko, co na przełajowej rundzie jest potrzebne. Duży wpływ na charakter rundy mają warunki. W tym roku zawody po raz pierwszy odbywają się na początku grudnia, a nie pod koniec listopada, a patrząc na prognozy zapowiada się wyścig po śniegu.

Bryksy Cross od wielu lat był jedynym wyścigiem w Polsce, który z małymi wyjątkami był na stałe obecny w kalendarzu UCI z kategorią C2. Tak też jest w tym roku, choć monopol został przełamany, bo w kalendarzu UCI także Owocowy Przełaj w Laskowicach Pomorskich, który już za nami oraz Lubuskie Warte Zachodu w Zielonej Górze zaplanowane na 10 grudnia.

Tak było rok temu:

O ile Owocowy Przełaj z małymi wyjątkami nie ściągnął na start zawodników z zagranicy, o tyle na listach startowych (zapisy do czwartku do 18:00!!!) mamy już sporo nazwisk z Czech i Słowacji, także z Niemiec czy Szwecji. Jeśli chodzi o krajową stawkę, to mamy w zasadzie wszystkich liczących się zawodników i zawodniczki Elity. Lekko przetrzebione są szeregi Mastersów, co wynika z faktu, że równolegle w Hamburgu odbywać się będą Mistrzostwa Świata dla tej kategorii. Mimo wszystko na listach już 350 osób, zapowiada się piękne sportowe widowisko!

No właśnie, widowisko – z Gościęcina będzie dostępna transmisja na żywo z wyścigów Elity kobiet 913:15) oraz Elity mężczyzn (14:15). Zarówno na YouTube (link), jak i na FB (link).

To co? Widzimy się na miejscu!


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0