Rozmowy na mecie „Dalej na północ rowerem się nie da” | Puchar Polski CX, Cetniewo, Władysławo | KOMENTARZ POSTARTOWY

HomeSportKomentarze

Rozmowy na mecie „Dalej na północ rowerem się nie da” | Puchar Polski CX, Cetniewo, Władysławo | KOMENTARZ POSTARTOWY

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Ponad 300 zawodników na starcie zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, sporo materiałów z samych wyścigów, ale też sporo nagranych wywiadów. Najciekawsze wypowiedzi wmontowałem w relacje z soboty i niedzieli, natomiast szereg rozmów była na tyle długa i rozbudowana, że zasługują co najmniej na to, żeby zawisły osobno na moim kanale. Ale po kolei.


Pełna relacja z SOBOTY:

Pełna relacja z NIEDZIELI:

Tylko w sobotę nagrałem dwie rozmowy, z Andrzejem Kaiserem, który w kolejny weekend startuje w Mistrzostwach Świata w kolarstwie przełajowym Masters w Hamburgu. Nie tylko on, bo z Polski jedzie kilkunastu zawodników, ale Andrzej postanowił że już w niedzielę oszczędza nogi regenerując się przed kolejną sobotą:

Na koniec dnia udało się porozmawiać z burmistrzem Władysławowa, Romanem Kużelem, który zadeklarował, że przełajowy Puchar Polski będzie miał nad morzem swój ciąg dalszy. A może nawet doczekamy się na terenie COS OPO Cetniewo Mistrzostw Polski!

Niedziela zaczęła się tradycyjnie rywalizacją Masters, a ja na mecie rozmawiam m.in. z Bogdanem Czarnotą, który – jak wiele osób – podkreśla jak źle, a w zasadzie wcale nie funkcjonuje czy to kadra narodowa w przełajach czy jakiekolwiek centralne szkolenie:

Na przełajach mtb spotyka się z szosą, co jest dla mnie nie lada okazją porozmawiać z zawodnikami, których latem na zawodach cross country nie spotkam. Jak chociażby Jan Grzempa, który zarówno w sobotę, jak i w niedzielę wygrywa wyścigi Masters I:

Dwa dni z rzędu w Cetniewie startuje Szymon Kobyliński, jak się okazuje mocno wkręcony w cyclocross już od czterech lat:

Przed dekoracją, a już po wyścigach najmłodszych kategorii rozmawiam chwilę z Marcinem Mrozem, który od tego roku nie tylko startuje w kategorii Masters, ale przede wszystkim przywozi na zawody młodych przełajowych adeptów z klubu Białobłocki Ełk:

Poniżej rozmowy z zawodniczkami i zawodnikami Elity nagrane w sobotę oraz w niedzielę i złożone w jeden materiał.

Basia Borowiecka:

Zuzanna Krzystała:

Michał Paluta i Filip Helta:

Patryk Stosz:


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0