Trasy zjazdowe zostają w Lasku Falkowskim | Pidock odpuszcza MŚ CX | Puchar Świata CX w Troyes dla Alvarado i Iserbyta | Wysokie lokaty Polaków na Pucharze Europy CX | Błotny Owocowy Przełaj | Moskawa Cyclocross | ProTOUR Cyclocross Cup | PRZEGLĄD

HomeSportWyniki

Trasy zjazdowe zostają w Lasku Falkowskim | Pidock odpuszcza MŚ CX | Puchar Świata CX w Troyes dla Alvarado i Iserbyta | Wysokie lokaty Polaków na Pucharze Europy CX | Błotny Owocowy Przełaj | Moskawa Cyclocross | ProTOUR Cyclocross Cup | PRZEGLĄD

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Każdego dnia przeglądam internet w poszukiwaniu najświeższych i najciekawszych informacji z kolarskiego świata oraz rowerowej branży. Bez zwłoki wszystko to co uważam za interesujące i warte podania dalej ląduje najczęściej na facebook’u. Staram się, żeby jak najwięcej tego, co publikuję trafiało także na Instagram. A wkrótce także na YouTube! Co kilka dni zbieram te informacje we wpisie, żeby treści nie przepadły w odmętach sieci społecznościowych.


Lasek Falkowski w Nowym Sączu

Od urzędniczych koparek (link) do porozumienia. I to w raptem kilka dni. Szkoda zniszczonych tras, ale może to co się dokonuje właśnie w Nowy Sącz będzie przykładem dla innych, że z młodzieżą można, trzeba i warto rozmawiać.

Będę śledzić temat i mam nadzieję, że wkrótce poinformuję Was o formalnym porozumieniu.

https://nowysacz.naszemiasto.pl/mlodziez-powroci-do-lasu-falkowskiego-w-nowym-saczu-ich-tor/ar/c1-9523931

https://www.dts24.pl/pasja-gora-mlodzi-rowerzysci-zostana-na-swoim-torze-w-lasku-falkowskim-zdjecia/

Tom Pidcock nie odpuszcza przełajów, ale rezygnuje z Mistrzostw Świata

Tom Pidcock drugi rok z rzędu pomija Mistrzostwa Świata w kolarstwie przełajowym, ale to nie oznacza, że rezygnuje ze startów. Tak jak rok temu zobaczymy go podczas Kerstperiode czyli najbardziej intensywnego okresu jeśli chodzi o przełajowy kalendarz – między Bożym Narodzeniem a Świętem Trzech Króli. Oznacza to nic innego a to, że Brytyjczyk w tym czasie zmierzy się z Mathieu van der Poelem oraz Woutem van Aertem, a także całą przełajową stawką.

W wywiadzie udzielonym Het Laatse Nieuws, trener 24-latka, Kurt Bogaerts powiedział, że już w zeszłym roku krótki, ale intensywny sezon przełajowy zaprocentował wygraną w Strade Bianche, dlatego też w tym roku chcą powtórzyć ten sam schemat.

Cele na sezon 2024? Niezmiennie – Tour de France oraz wyścig cross country na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. A to oznacza, że może w najbliższych miesiącach obejrzymy nie jeden brytyjsko holenderski pojedynek nie tylko w cyclocrossie, ale także w kolarstwie górskim!

Kwalifikacje na Mistrzostwa Polski Amatorów w kolarstwie przełajowym

System kwalifikacji do Mistrzostw Polski Amatorów w kolarstwie przełajowym 2023/24 rozbudowany o większość wyścigów rozgrywanych od teraz aż do połowy stycznia.

Trzy wyścigi w ramach Protour Cyclocross Cup, wszystkie wyścigi w kategorii Amator w ramach Pucharu Polski CX począwszy od Owocowy Przełaj i dodatkowo Syrenka CX.

Szczegóły w linku.

Przełajowy Puchar Świata we francuskim Troyes

Nie ma niczego ciekawszego niż bezpośrednia wymiana „ciosów” między zawodnikami. Nieważne czy mówimy tu o cross country czy cyclocrossie. Takie były niedzielne wyścigi Pucharu Świata we francuskim Troyes, które zadebiutowało jako gospodarz imprezy tej rangi.

Ten weekend należał do Ceylin del Carmen Alvarado, która do sobotniego zwycięstwa w Superprestige w Merksplas dorzuciła kolejną wygraną. Zwycięstwo w Troyes, nad Puck Pieterse, kosztowało ją bardzo dużo, tym bardziej, że wracająca do cyclocrossu Holenderka miała świeżą nogę i bardzo mocno naciskała. Jednak nikt tego dnia nie wystrzegł się błędów czy upadków. Koniec końców ostatnie okrążenia to full gaz i różnica na mecie liczona w sekundach.

Wyścig mężczyzn to koncertowa jazda Eli’ego Iserbyta, który co prawda zaliczył kiepski start, ale po tym jak przebił się do przodu z okrążenia na okrążenie kasował kolejne sekundy przewagi prowadzącego Larsa van der Haara, by ostatecznie go wyprzedzić i przekroczyć linię mety z przewagą ledwie 10 sekund.

Mimo, że to były czwarte zawody PŚ CX, to była to pierwsza okazja w tym sezonie, gdzie obok wyścigów Elity rywalizowali także Orlicy, Juniorzy i Juniorki. W sumie odbyło się pięć wyścigów.

Kolejny przystanek to Irlandia i Dublin, już w kolejny weekend.

Pełne wyniki:

https://cyclocross24.com/race/troyes/

Trzy dni ścigania na Słowacji

Piątek

Na Słowacji Europejska Unia Kolarska zorganizowała kilkudniowe warsztaty dla zawodników kategorii Junior i U23, w których wzięli udział także zawodnicy z Polski. Zwieńczeniem całości był start w zawodach UCI C2 zaliczanych jednocześnie do Pucharu Słowacji CX i Pucharu Europy CX. Rozegrane zostały także wyścigi młodszych kategorii i Masters.

Nasi zawodnicy odnotowali dobre i bardzo dobre rezultaty:

  • Tatiana Gromada zajmuje 3. miejsce w U23,
  • Brajan Świder zajmuje 4. miejsce w kategorii U23, Szymon Pomian na miejscu 6,
  • Rozalia Dutczak, Zofia Bluszcz i Maja Józkowicz w Juniorkach odpowiednio na miejscach 6,7 i 9
  • Maciej Jarosławski na miejscu 6, a Kacper Doppke na miejscu 9 w kategorii Junior
  • 4. miejsce dla Krzysztofa Gduli w kategorii Junior Młodszy
  • Bogdan Czarnota wygrywa wyścig Masters!

To dopiero początek intensywnego weekendu, bo w sobotę ponownie wyścigi Masters, a w niedzielę jeszcze jedno ściganie z kategorią UCI C2.

Sobota

Drugi z trzech dni ścigania w słowackim Samorin przynosi kolejne bardzo dobre informacje. W mocnej, międzynarodowej obsadzie wyścigi Elity wygrywają Marek Konwa oraz Zuzanna Krzystała. Z kolei Bogdan Czarnota melduje się tym razem na trzecim miejscu w Mastersach.

W Elicie warto jeszcze odnotować 8. miejsce Brajana Świdra i 12. miejsce Piotra Brzózki, a także 10 i 12 miejsce odpowiednio Zofii Bluszcz i Tatiany Gromady.

Niedziela

Niedziela to trzeci z rzędu dzień ścigania w słowackim Samorinie przynosi kolejne wygrane zawodach UCI C2 w Elicie – Marka Konwy, Zuzanny Krzystały oraz w Mastersach – Bogdana Czarnoty.

Wysoka, szósta lokata w Elicie dla pierwszorocznego orlika, Brajana Świdra! Tuż za pierwszą dziesiątką meldują się Zosia Bluszcz i Tatiana Gromada.

Owocowy Przełaj dla Pomiana i Włodarczyk

Siódma edycja Owocowy Przełaj odbyła się tradycyjnie w sadzie Państwa Dąbrowskich, imprezę mocno jak co roku wspierał Michał Kwiatkowski, którego obecność ściągnęła na start tłumy Amatorów oraz zawodników, których na codzień oglądamy w szosowym peletonie.

W ubiegłym roku w zasadzie wszystkich zaskoczyły zimowe warunki na trasie. W tym roku niby było podobnie, ale mocno dodatnia temperatura sprawiła, że warunki były przełajowe do kwadratu, a niektóre sekcje dosłownie wciągały, nie tylko uniemożliwiając jazdę, co utrudniając nawet samo bieganie z rowerem.

Runda licząca ponad 3 km w takich warunkach oznaczała, że najszybsi na jej pokonanie potrzebowali nawet kilkunastu minut. W efekcie np. w kategorii Amator czołówka przejechała trzy rundy, ale zdecydowana większość stawki tylko dwie.

Kolejny raz najliczniejsza kategoria to Amatorzy, których wystartowała blisko setka zawodników! Z roku na rok na szczęście także tu coraz rzadziej widać proste kierownice, co tylko pokazuje, że zgodnie z zasadą n+1 cały czas jest jeszcze miejsce na kolejny rower ?

Pełne wyniki: https://wbtiming.pl/7OwocowyPrzelaj/Wyniki

Wyścig zarówno Elity Kobiet, jak i Elity Mężczyzn stoi pod znakiem defektów.

Prowadząca w rywalizacji Kobiet Tosia Białek tuż za boksem łapie kapcia, co kosztuje ją wypracowaną przewagę nad Dominika Włodarczyk, która to z kolei wychodzi na prowadzenie i ponownie wygrywa w Laskowicach Pomorskich. Trzecie miejsce dla Aleksandry Andrzejewskiej.

W rywalizacji Mężczyzn wyścig idzie pod dyktando Kacpra Szczepaniak, który jednak w pewnym momencie „mieli” przerzutkę, co kosztuje go prowadzenie w wyścigu. W pewnym momencie spada nawet na 8. miejsce, ale nie rezygnuje z walki. Na prowadzenie wychodzi w tym czasie orlik, Szymon Pomian, który z przewagą 46 sekund dociera do mety. Kacper Szczepaniak awansuje na drugie miejsce, a podium uzupełnia Michał Paluta.

W Juniorkach najlepsza Rozalia Dutczak, a w Juniorach Kacper Doppke.

Pełne wyniki na stronie Akces Sport: https://akces-sport.pl/wp-content/uploads/2023/11/20231118w.pdf

Moskawa Cyclocross w Środzie Wlkp. i ProTOUR Cyclocross Cup w Stargardzie

W kraju, w zawodach „Moskawa Cyclocross” w Środzie Wielkopolskiej rywalizowało wielu zawodników i zawodniczek, którzy dzień wcześniej ścigali się na Owocowym Przełaju.

W Elicie Mężczyzn wygrywa Bartek Mikler przed Michałem Palutą i Filipem Heltą.

W Elicie Kobiet wygrana dla Tosi Białek, przed Aleksandrą Andrzejewską i Katarzyną Wilkos.

Pełne wyniki: https://akces-sport.pl/wp-content/uploads/2023/11/20231119w.pdf

W ProTOUR Cyclocross Cup w Stargardzie najszybsi Mariusz Gil i Marta Balcerzak.

Pełne wyniki https://www.maratonczykpomiarczasu.pl/sites/default/files/PROTOUR%20CYCLOCROSS%20CUP%202023%20-%20wyniki_0.pdf


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0