Trudna droga Sagana na Igrzyska | Koniec GCN+ | Przełajowe starcie MVDP i WvA | PRZEGLĄD

HomeFlesz

Trudna droga Sagana na Igrzyska | Koniec GCN+ | Przełajowe starcie MVDP i WvA | PRZEGLĄD

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Każdego dnia przeglądam internet w poszukiwaniu najświeższych i najciekawszych informacji z kolarskiego świata oraz rowerowej branży. Bez zwłoki wszystko to co uważam za interesujące i warte podania dalej ląduje najczęściej na facebook’u. Staram się, żeby jak najwięcej tego, co publikuję trafiało także na Instagram. A wkrótce także na YouTube! Co kilka dni zbieram te informacje we wpisie, żeby treści nie przepadły w odmętach sieci społecznościowych.


Trudna droga Petera Sagana do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu

Przy okazji startu w kryterium w Singapurze Peter Sagan powtórzył jeszcze raz to, co wybrzmiało kilka razy w tym sezonie:

„zacząłem od roweru górskiego i swoją zawodową karierę chcę zakończyć na rowerze górskim. I w końcu chcę czerpać radość z kolarstwa, a nie satysfakcję z osiąganych celów”.

Wszystko sprowadza się do chęci Słowaka do startu w Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu, właśnie w cross country.

Sprawa jednak nie jest taka prosta, bo do ekskluzywnej 34 osobowej grupy zawodników trafi tylko 19 najwyżej sklasyfikowanych w rankingu UCI nacji. Słowacja jest aktualnie na 34. miejscu i do końca maja do odrobienia jest ponad 700 punktów.

Teoretycznie możliwe, ale wymaga nie tylko zaangażowania samego Petera Sagana, ale pozostałych punktujących Słowaków – Martina Haringa, Mateja Ulíka, Martina Hrtánka i Jakuba Jenčuša.

Najbliższa okazja do złapania punktów na starym kontynencie w lutym w Hiszpanii…


Koniec GCN+ i GCN App

O problemach związanych z rentownością projektu GCN+ pisałem ostatnio na początku września. Wtedy mówiło się, że cały Global Cycling Network jest na sprzedaż. Cały czyli serwis internetowy, wszystkie trzy (?) kanały na YouTube oraz usługi streamingowe – GCN+ i GCN App.

Kolejny rok z rzędu serwis generuje potężne, liczone w dziesiątkach milionów euro, straty. O sprzedaży, a raczej o potencjalnym nabywcy GCN nic nie słychać, więc przyszła „optymalizacja”. Z dniem 19 grudnia przestaną funkcjonować serwisy GCN+ i aplikacja GCN, które dostarczały treści wideo przede wszystkim z zawodów, w każdej odmianie kolarstwa.

Po tej dacie kolarstwo obejrzymy już tylko na Player.pl / Eurosport, a tam gdzie jest to dostępne, także na Discovery+.

Nadal rozwijane będą zarówno strona internetowa, jak i kanały na YouTube.

Okrojenie GCN, to prawdopodobnie kolejna próba sprzedaży marki i usług, ale już nie obarczonej nierentownymi usługami streamingowymi.


Kalendarz startów przełajowych Wouta van Aerta

Już 9 grudnia Wout van Aert stanie na starcie zawodów przełajowych Exact Cross w Essen. Dzień później jest Puchar Świata CX we włoskim Val di Sole. Ciekawe czy nieobecny Belg też usłyszy reprymendę od Prezydenta UCI Davida Lappartienta za to?

Póki co jednak to byłyby puste groźby, bo Wout van Aert na razie nie potwierdził chęci startu w Mistrzostwach Świata, które w tym sezonie w dniach 2-4 lutego 2024 w czeskim Taborze!


Przełajowe starcie Mathieu van der Poel’a i Wouta van Aerta

Największe przełajowe święto to Mistrzostwa Świata, ale biorąc pod uwagę, że start Wouta van Aerta w MŚ CX nie jest jeszcze potwierdzony, to trzeba skupić się na wyścigach, w których Belg zmierzy się ze swoim odwiecznym rywalem, Holendrem, Mathieu van der Poel’em.

  • 22 grudnia – Exact ‘Cross Mol
  • 23 grudnia – World Cup Antwerp
  • 28 grudnia – Superprestige Diegem
  • 29 grudnia – Exact ‘Cross Loenhout
  • 1 stycznia – X2O Trofee Baal / GP Sven Nys

Cały czas nie zostały podane żadne szczegóły na temat kalendarza startów Brytyjczyka, Toma Pidcocka.


Ponadto:

  • Polski Związek Kolarski organizuje doroczną Konferencję dla trenerów. W programie „działania PR w kolarstwie” – link
  • fantastyczny plakat Cyclocross Rydułtowy autorstwa Joanny Żmudziak – link

Chcesz być na bieżąco? Zaglądaj na profile #mtbxcpl na Facebooku, Instagramie, YouTube, WhatsApp i Discord.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0