Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w kolarstwie przełajowym, Poligon WAT | RELACJA | KOMENTARZE POSTARTOWE | WYNIKI

HomeSportRelacje

Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w kolarstwie przełajowym, Poligon WAT | RELACJA | KOMENTARZE POSTARTOWE | WYNIKI

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Jak co roku na jesieni w Warszawie odbywają się przełajowe Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w kolarstwie przełajowym. Tym razem areną zmagań drugi rok z rzędu był Poligon Wojskowej Akademii Technicznej znany m.in. z tego, że na jego terenie wyznaczone są dwie trasy do uprawiania kolarstwa górskiego, dziś można by je chyba nazwać singletrackami. Teren jest na tyle rozległy i zróżnicowany, że bez problemu można tam wyznaczyć także rundę przełajową. Zresztą…gdzie nie można wyznaczyć rundy przełajowej?


Jeszcze kilka lat temu kolarstwo przełajowe w Warszawie i okolicach to była zajawka naprawdę garstki ludzi, a sport, który jest niszowy był naprawdę w niszy. W tegorocznych Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza wystartowało blisko 150 osób i wcale nie koloryzując, absolutna większość na rowerach przełajowych. Tylko w zasadzie najmłodsi wystartowali na rowerach górskich, a i nie wszyscy.

Nie wszystkie tytuły Mistrzów Warszawy i Mazowsza został w regionie. W kategorii Masters I Bartosz Samborski zabrał koszulkę do Białegostoku, w kategorii Masters II Marcin Mróz do Ełku, tylko w kategorii Masters III została miejscu, bo trafiła w ręce Jarosława Sawickiego. W rywalizacji Masters kobiety tak jak rok temu wygrywa Magdalena Baszta.

W Juniorach koszulka przypadła Maciejowi Jarosławskiemu, w Juniorkach Kamili Klaus. Z kolei w Elicie Kobiet rywalizowała osamotniona Tosia Białek, a kompletnie odwrotna sytuacja, ze stawką kilkunastu zawodników była w Elicie Mężczyzn, gdzie mogliśmy oglądać naprawdę emocjonującą i zaciętą bezpośrednią rywalizację między Pawłem Kupczakiem i Adam Żuberem. Doświadczenie wzięło górę i to Adam, wracający do ścigania w przełajach po trzech latach, zabrał mistrzowski tytuł i koszulkę do domu.

W kategorii U23 koszulka dla Macieja Petryszyna, który jednocześnie zajął trzecie miejsce Open.

Pełne wyniki – link

Na mecie zawodów udało mi się porozmawiać z kilkunastoma zawodnikami, nagrania rozmów poniżej:
Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0