Cyklon Ciaran zmusza do zmiany programu Mistrzostw Europy w kolarstwie przełajowym 2023 | Pont-chateau, Francja | ZAPOWIEDŹ

HomeSportZapowiedzi

Cyklon Ciaran zmusza do zmiany programu Mistrzostw Europy w kolarstwie przełajowym 2023 | Pont-chateau, Francja | ZAPOWIEDŹ

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


W piątek o 15:15 rywalizacją sztafet rozpoczęły się Mistrzostwa Europy w kolarstwie przełajowym. Od kilku dni jednak trwały dyskusje czy impreza nie zostanie zagrożona ze względu na zbliżający się niszczący Cyklon Ciaran. Już wydawało się, że sytuacja jest opanowana i klarowna, a tu proszę… komunikat UEC o odwołaniu wszystkich sobotnich wyścigów w związku z narzuconym przez Prefekturę Loary Atlantyckiej zakazem organizacji jakichkolwiek wydarzeń w sobotę, 4 listopada.


Jak wspomniałem w pierwszym zdaniu wszystko zaczęło się zgodnie z planem, rywalizacją sztafety, która nie jest transmitowana, a wyniki na żywo można śledzić tu.

Na sobotę zaplanowane były wyścigi Juniorek, Orlików oraz Elity kobiet. Teraz UEC oraz organizatorzy stoją przed nie lada wyzwaniem, by wszystkie sześć wyścigów zmieścić jednego dnia. Nie takie rzeczy jednak robimy w Polsce, więc im tym bardziej powinno się udać. Na korzyść przemawia szerokość geograficzna Francji, gdzie w tej chwili wschód słońca jest chwilę przed 8, a zachód chwilę przed 18. To aż 10 godzin na przeprowadzenie sześciu wyścigów, z czego najdłuższy nie trwa przecież więcej niż 60-65 minut.

Wszystkie bieżące informacje na temat Mistrzostw Europy w kolarstwie przełajowym publikowane są na stronie UEC oraz w social mediach.

Reprezentacja Polski na przełajowe Mistrzostwa Europy?

Pisałem o tym kilka dni temu. Polski Związek Kolarski nie zabezpieczył żadnych środków na start polskich zawodników w ME CX jednocześnie umożliwiając im start we własnym zakresie czyli za tzw. „swoje”. Nikt z tej propozycji nie skorzystał, a wielu młodych zawodników nie ukrywa żalu i rozgoryczenia, że nie dostali szansy reprezentowania swojego kraju na tak ważnej imprezie.

Na szczęście MŚ CX są zdecydowanie bliżej, w czeskim Taborze, więc jest szansa że mimo braku wsparcia Federacji na ten start zdecyduje się parę osób. Ale to dopiero za trzy miesiące.

Transmisja telewizyjna

Zaplanowana była transmisja wyścigów U23 oraz Elity, zarówno w sobotę i w niedzielę, która miała być dostępna na Eurosport. Z kolei wyścigi Elity z komentarzem Cezarego Zamany miały być transmitowane przez TVP Sport. Jak to w tej chwili zostanie rozwiązane? Nie wiadomo.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0