Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim MTB XCO XCC ponownie w Białce Tatrzańskiej | KALENDARZ 2024

HomeSportZapowiedzi

Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim MTB XCO XCC ponownie w Białce Tatrzańskiej | KALENDARZ 2024

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Po raz pierwszy Białka Tatrzańska a dokładniej Kotelnica Białczańska była areną zmagań najlepszych kolarzy górskich w Polsce w czerwcu 2022 roku. Od początku było mówione, że umowa na organizację Mistrzostw Polski jest dwuletnia i Białka Tatrzańska na mapę powróci ponownie w 2024 roku. Ze względu na turystyczną specyfikę miejsca oraz rok olimpijski dużo trudniej było wybrać pasujący wszystkim termin. Koniec końców mamy to, UCI potwierdziło już ostateczną datę – 28-30 czerwca 2024!


Organizatorem ponownie będzie firma Tatra Cycling Events z Cezarym Szafrańcem na czele. Przesunięcie daty imprezy o cztery tygodnie do przodu niesie za sobą same dobre rzeczy – w przypadku długiej zimy będzie więcej czasu na przygotowanie trasy, a ta już po tegorocznej edycji przeszła szereg modyfikacji o czym możecie posłuchać tu.

Ponownie w ramach trzydniowych zawodów odbędzie się rywalizacja w widowiskowych sztafetach mieszanych, w short tracku oraz koronnej dyscyplinie, olimpijskim cross country.

Głównymi partnerami i sponsorami wydarzenia są Hotel Bania i Termy Bania.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0