Marek Konwa wygrywa we Włoszech, Tosia Białek na podium na Słowacji | Przełajowy Puchar Świata, Puchar Polski, Mistrzostwa Polski LZS | 28-29 października 2023 | WYNIKI

HomeSportWyniki

Marek Konwa wygrywa we Włoszech, Tosia Białek na podium na Słowacji | Przełajowy Puchar Świata, Puchar Polski, Mistrzostwa Polski LZS | 28-29 października 2023 | WYNIKI

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Od teraz aż do stycznia wszystkie wpisy dotyczące wyników zawodów kolarskich będą zdominowane przez cyclocross. Ostatnie zawody cross country z kalendarza UCI w tej części świata odbyły się tydzień temu, a kolejne w kolarstwie górskim pod koniec stycznia, tradycyjnie w Hiszpanii. Przełajowy Puchar Świata po tylko jednej rundzie za oceanem zawitał do Europy i już tu zostanie aż do końca stycznia. Polacy w poszukiwaniu punktów UCI, ale też wyżej zawieszonej poprzeczki startowali nie tylko w Polsce, ale także za granicą. Ale po kolei…


Puchar Świata CX w Maasmechelen

Belgijskie, poprzemysłowe miasto Maasmechelen ulokowane nieopodal granicy z Niemcami na przełajowej mapie jest dopiero drugi rok, ale od razu wskoczyło na pozycję organizatora jednej z rund Pucharu Świata

Rywalizację kobiet pewnie wygrywa Fem van Empel, która jedzie równy, bez większych przygód, wyścig. Sporo dzieje się za jej plecami. Zaraz po starcie w kraksie bierze udział Annemarie Worst, co eliminuje ją z walki o czołowe lokaty. Za plecami Mistrzyni Świata początkowo blisko trzyma się Ceylin del Carmen Alvarado, ale nie wystrzega się błędów, musi wymieniać rower, w boksie zatrzymuje się, żeby wymienić but. To wszystko przekłada się na walkę o miejsce na podium, a nie zwycięstwo. Kilkukrotnie spada za jadącą na trzecim miejscu Aniek van Alphen, ale ostatecznie udaje jej się wywalczyć drugie miejsce.

 1. Fem van Empel
 2. Ceylin del Carmen Alvarado
 3. Anie van Alphen

Pełne wyniki

Nie mniej ciekawy jest wyścig elity mężczyzn, gdzie w grze nie o podium, a o zwycięstwo jest co najmniej czterech zawodników. Początkowo na prowadzeniu jedzie Michael Vanthourenhout, a za jego plecami rywale – Thibau Nys, Eli Iserbyt, Laurens Sweeck i Lars van der Haar. Sweeck zalicza defekt, Vanthourenhout wycofuje się z rywalizacji, a Iserbyt popełnia kolejne błędy i zalicza upadki. W tym czasie Lars van der Haar buduje przewagę, a Nys zalicza upadek, który wyklucza go z walki o podium

 1. Lars van der Haar
 2. Eli Iserbyt
 3. Laurens Sweeck

Pełne wyniki

To była druga runda Pucharu Świata, druga z czternastu po tym jak od zeszłego roku kalendarz

Marek Konwa wygrywa we Włoszech

W poszukiwaniu punktów UCI oraz rozwoju Marek Konwa wybrał się do Włoch, gdzie wystartował w weekend w dwóch wyścigach – w sobotę Grand Increa Brugherio UCI C1, gdzie zajął 4. miejsce oraz w Grand Prix Cicli Francesconi UCI C2, gdzie z kolei okazał się najlepszym z całej stawki.

Pełne wyniki Grand Increa Brugherio UCI C1

Pełne wyniki Grand Prix Cicli Francesconi UCI C2

Polacy na podium w Grand Prix Topolcianky UCI C2 na Słowacji

Trzecie miejsce Tosi Białek w Elicie kobiet, piąte miejsce Ksawiera Garnka w Elicie mężczyzn, czwarte miejsce Maćka Jarosławskiego w Juniorach, trzecie miejsce Anieli Augustyniak w Juniorkach Młodszych, wygrana Andrzeja Michniaka w Mastersach.

Pełne wyniki

Mistrzostwa Polski LZS w Turawie

W Turawie rozegrane zostały zawody przełajowe, które przy okazji wyłoniły także Mistrzów Polski Ludowych Związków Sportowych. Po tytuły w poszczególnych kategoriach sięgnęli:

 • Młodziczka – Natalia Piróg
 • Młodzik – Mikołaj Klaczkowski
 • Juniorka Młodsza – Tosia Kucharska
 • Junior Młodszy – Krzysztof Gdula
 • Juniorka – Rozalia Dutczak
 • Junior – Kacper Kohnke
 • Elita kobiety – Tatiana Gromada
 • Elita mężczyzn – Brajan Świder

Puchar Polski w kolarstwie przełajowym – Kluczbork

Druga runda Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym odbyła się w Kluczborku, w mieście z którego pochodzi m.in. Patryk Stosz.

W Elicie mężczyzn wyrównana rywalizacja do samego końca miedzy Orlikiem, Ksawierem Garnkiem i zawodnikiem Elity Mateuszem Nieborasem. Ostatecznie U23 > Elita. Trzecie miejsce dla gospodarza, Patryka Stosza.

Rywalizacja kobiet zdominowana przez „wymianę ciosów” między Tosią Białek i Zuzanną Krzystałą. Ostatecznie po ponad 40 minutach rywalizacji z przewagą 23 sekund wygrywa zawodniczka Pho3nix Cycling Team.

Rywalizację Juniorek wygrywa Alicja Matuła, a Juniorów Maciej Jarosławski.

W Mastersach wygrane wpadają na konto Tomasza Niedźwieckiego, Bogdana Czarnoty i Krzysztofa Gierczaka.

Pełne wyniki

Syrenka CX – Dynia CX

W Warszawie, na błoniach Stadionu PGE Narodowego, po raz trzeci już odbyła się najważniejsza przełajowa impreza sezonu czyli Dynia CX. To nie moja opinia, to powszechnie powtarzane przez uczestników stwierdzenie, którzy przyjeżdżają z coraz bardziej odległych rejonów Polski. Zresztą sami zobaczcie:


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0