Mistrzostwa Świata w bikejoringu 2023, Leipa, Niemcy | ZAPOWIEDŹ

HomeSportZapowiedzi

Mistrzostwa Świata w bikejoringu 2023, Leipa, Niemcy | ZAPOWIEDŹ

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


W dniach 25-29 października 2023 w niemieckiej Leipie rozgrywane są Mistrzostwa Świata w sportach zaprzęgowych, w tym bikejoringu, który jest flagową dyscypliną jeśli chodzi o polską reprezentację. Będąc w pozycji broniących medali i faworytów z pomocą Michała Świderskiego z Polskiego Związku Sportu Psich Zaprzęgów poniżej prezentuję Wam zapowiedź zawodów, a o najważniejszych wynikach bez zwłoki będziemy Was razem z Michałem informować w social mediach #mtbxcpl.


Ostatni weekend października to czas na główne rozstrzygnięcie w pierwszej części sezonu zaprzęgowego. Najlepsi specjaliści od dyscyplin indywidualnych tego sportu ściągnęli już w okolice Berlina, do Leipy. Nas najbardziej interesuje rywalizacja w bikejoringu, gdyż to Polacy stanowią niekwestionowaną czołówkę w tej specjalności. Pisaliśmy o tym już u nas niejednokrotnie w przeszłości. 

Trasa w Leipe nie należy do zbyt pofałdowanych, przewyższenia oscylują raczej wokół zera. Za to nie brakuje zakrętów, korzeni i w tym roku błota. Żeby wygrać trzeba podjąć ryzyko i jechać na krawędzi przyczepności. Niezbędne do tego będą stalowe nerwy i dobre opony. 

Nie bez kozery można powiedzieć, że sytuacja w polskim bikejoringu podobna jest do tej w szwajcarskim XC. Tego kto wygrywa Mistrzostwa Polski można wyglądać na podium Mistrzostw Świata. Cieszmy się, bo sport chociaż niszowy cieszy się takim zainteresowaniem, że po sięgniecie po złoto w głównych kategoriach trzeba pokonać prawie stu konkurentów. 

My do obrony mamy wiele medali z poprzednich imprez mistrzowskich. Prześledźmy pokrótce komu możemy kibicować w najbliższy weekend. Wśród elity kobiet brylować na pewno będą dwa nasze mistrzowskie duety Sylvia Strandberg z Giro i Paulina Pietrusiak z Mają. Całkiem niewykluczone, że to one rozstrzygną pomiędzy sobą sprawy na podium. Nie możemy też zapominać o naszej multimedalistce Agnieszce Jareckiej z Fido, która pokazywała zwyżkę formy podczas ostatnich startów, co może być związane ze zmianą roweru na full suspension. W kategorii juniorek liczymy na zwycięstwo Zuzanny Pawłowskiej startującej z Lucy. Spośród elity mężczyzn niekwestionowanym faworytem jest Cyprian Świderski w parze z Orim, którzy ścigać się w Leipe potrafią, bo wygrali tu przed rokiem Mistrzostwa Europy. Zobaczymy czy dopisze piąte mistrzowskie złoto do swojego palmares.

Liczymy również na dobry występ Krzysztofa Biegańskiego z Kluską, śmiało przebijącego się do krajowej czołówki. O medale powalczą też Mastersi, a w pierwszym rzędzie Magdalena Dura i Igor Tracz również medaliści z Leipy sprzed roku. Igor w starcie kontrolnym niewiele ustępował Cyprianowi, ale niestety regulamin Federacji organizującej zawody nie pozwala Mastersom przenosić się do Elity, a szkoda bo bezpośrednia rywalizacja tych dwóch zawodników dostarcza sporo emocji. 

Niemniej na zapleczu naszej ścisłej czołówki mamy jeszcze całe grono mocnych zawodników którzy z ambicjami przyjechali na Mistrzostwa. Agnieszka Ignaszak, Agnieszka Rychwalska, Wiola Imiołczyk, Krzysztof Windyś czy Marek Rogalski-Janc wykorzystają każdą szansę, żeby ugrać swoje. 

Liczymy, że dwa najbliższe deszczowe dni rozpogodzą trochę sukcesy biało-czerwonych. Wiemy, że oni i ich psy są świetnie przygotowani. Teraz potrzebują jeszcze trochę szczęścia. Prosimy więc o doping i mocne zaciskanie kciuków.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0