Trener Kadry Narodowej MTB, Przemysław Gierczak, odwołany. Nowy konkurs rozpisany w trybie pilnym!

HomeSport

Trener Kadry Narodowej MTB, Przemysław Gierczak, odwołany. Nowy konkurs rozpisany w trybie pilnym!

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Kilka dni temu Polski Związek Kolarski zaprezentował nowy układ podziału kadr narodowych w kolarstwie szosowym kobiet oraz górskim. Dotychczas w tych dwóch przypadkach mieliśmy sytuację w której kadry juniorskie i U23 były połączone, a osobno funkcjonowały Elita a także najmłodsza, Junior Młodszy i Juniorka Młodsza. W efekcie tych zmian doszło do odwołania (uchwała) dotychczasowych trenerów i rozpisanie nowych konkursów.


Odwołani zostali – w kolarstwie szosowym, Małgorzata Jasińska oraz Paulina Brzeźna-Bentkowska, a w kolarstwie górskim Przemysław Gierczak, który był trenerem kategorii juniorskich i U23, a od czerwca tego roku także pełniącym obowiązki trenera kadry Elity po tym jak z tej funkcji zrezygnował Kornel Osicki.

O ile w przypadku Małgorzaty Jasińskiej odwołanie jest bardzo dyskusyjne, a same zawodniczki wypowiadają się o swojej Trenerce w samych superlatywach (link), o tyle w przypadku Przemysława Gierczaka sprawa nie jest taka jednoznaczna, bo wielokrotnie od trenerów klubowych słyszałem uwagi i zastrzeżenia do jego stylu pracy, bardzo złą komunikację.

Konkursy na nowych trenerów ogłoszone zostały 24 października, na przesłanie zgłoszeń jest tylko tydzień, a rozstrzygnięcie konkursu ma odbyć się już 3 listopada.

https://www.pzkol.pl/aktualnosci/1701,konkurs-na-stanowisko-trenera-kadry-narodowej-w-kolarstwie-gorskim-w-kategorii-elita-u23-kobiety-i-mezczyzni-i-w-kategorii-juniorka-junior.html

https://www.pzkol.pl/aktualnosci/1700,konkurs-na-stanowisko-selekcjonera-kadry-narodowej-w-kolarstwie-szosowym-w-kategorii-elita-kobietyu23kobiety-i-w-kategorii-juniorki.html

Obserwuję kolarstwo od wielu lat i pomijając fakt, że w tym polskim od wielu lat rządzi chaos, to jednak większe zmiany praktycznie zawsze wprowadzane były po zakończeniu cyklu olimpijskiego, a nie na kilka miesięcy do imprezy docelowej.

Dodatkowo w środowisku jednak huczy od plotek (o czym pisze także Tomasz Kalemba z Interii), że odwołania oraz nowe konkursy mają na celu obsadzenie stanowisk osobami z „klucza”. Może coś jest na rzeczy…


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 1