Startuje Przełajowy Puchar Polski. Na początek Ełk! | ZAPOWIEDŹfot. Piotr Łabaziewicz

HomeSportZapowiedzi

Startuje Przełajowy Puchar Polski. Na początek Ełk! | ZAPOWIEDŹ

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


W sezonie 2023/24 zawody przełajowe z kalendarza PZKol inauguruje weekendowe ściganie, najpierw w w sobotę w Starych Juchach, a dzień później w Ełku, gdzie odbędzie się pierwsza runda Pucharu Polski. Tegoroczny kalendarz przełajowy z perspektywy Pucharu Polski wygląda co najmniej skromnie. Mamy sześć wyścigów rangi Pucharu Polski oraz trzy wyścigi UCI, które prawdopodobnie też będą do niego zaliczane – Owocowy Przełaj, Bryksy Cross i Lubuskie Warte Zachodu. Niestety próżno szukać jakiegoś wspólnego regulaminu dla całej serii Pucharu Polski.


Śledzenie kolarstwa to bardzo angażujące zajęcie. Wymaga dużo czasu ze względu na konieczność śledzenia wielu, przede wszystkim zachodnich, źródeł – serwisów, profili organizatorów, zawodników, drużyn itp. itd. Mogę to w dużej mierze robić dzięki wsparciu Patronów, którzy zobaczyli w tym nie tylko moją autentyczną zajawkę, ale przede wszystkim wartość otrzymując to, czym sami się interesują, ale w skondensowanej wersji.

Zaglądasz regularnie na #mtbxcpl? Wspieraj mnie regularnie na patronite.pl/mtbxcpl lub jednorazowo na buycoffee.to/mtbxcpl.

Dzięki!


Kilka miesięcy temu kolarski projekt Marcina Białobłockiego został przemianowany na Białobłocki Team Ełk mocno podkreślając korzenie, ale także jasno określając plany i perspektywy. Nie tylko Ełk, ale i okolice mają bardzo długą historię w polskim kolarstwie, zwłaszcza przełajowym. Z Ełku pochodzi Cezary Zamana, z Ełku pochodzą bracia Baranowscy, z których Przemek na swoim koncie ma tytuł Wicemistrza Polski w kategorii U23, a po powrocie do ścigania w kategorii Masters bardzo szybko odbudował formę i sięgnął po koszulkę przełajowego Mistrza Polski! Jednego możemy być pewni – trasa na pewno nie zawiedzie, a organizacja będzie na najwyższym poziomie. W końcu za imprezę odpowiadają ludzie, którym cyclocross jest szczególnie bliski!

Kalendarz Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym 2023/24:

  • 22.10.2023 – Ełk
  • 29.10.2023 – Kluczbork
  • 25.11.2023 – Władysławowo
  • 26.11.2023 – Władysławowo
  • 9.12.2023 – Włoszakowice
  • 17.12.2023 – Sławno

Wracając do zawodów przełajowych z kalendarza UCI w tym sezonie w Polsce, to lista się skraca, a nie wydłuża. Już teraz mamy potwierdzenie, że nie odbędzie się „Tour de Pologne Cyclo-cross w Chełmie”, natomiast trzy pozostałe imprezy wydają się wręcz pewne:

Na koniec zestawienie nagród finansowych w poszczególnych kategoriach dla zawodów przełajowych rangi Pucharu Polski, które to ustalane są przez Komisję Przełajową. I moja opinia na ten temat – nagrody finansowe, wzorem UCI, powinny być wręczane tylko i wyłącznie w kategoriach Junior, U23 i Elita ze szczególnym uwzględnieniem zawodników w kategoriach U23, którym najtrudniej utrzymać się jest w kolarstwie. Czyli utrzymujemy albo nawet zwiększamy pulę nagród, ale wynagradzamy przede wszystkim zawodniczki i zawodników Elity oraz U23.

Mastersi? Zdaje się, że zdecydowana większość z nich przyjeżdża i startuje z czystej zajawki, wręcz miłości do cyclocrossu. Wręczanie 140 PLN za zwycięstwo wygląda więc dość komicznie, a dla zdecydowanej większości nie jest to nawet zwrot kosztów paliwa czy noclegu…

Inwestjemy w Orlików, żebyśmy mieli Elitę!


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0