Mistrzostwa Polski w maratonie MTB 2024 w Barłominie w Gminie Luzino | ZAPOWIEDŹ

HomeSportZapowiedzi

Mistrzostwa Polski w maratonie MTB 2024 w Barłominie w Gminie Luzino | ZAPOWIEDŹ

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Kilka dni temu Polski Związek Kolarski podjął szereg uchwał, w ramach których przyznał prawa do organizacji Mistrzostw Polski 2024 w kilku konkurencjach. Jedną z nich są Mistrzostwa Polski w maratonie MTB, które po krótkiej przerwie wracają znowu na Pomorze. Tym razem gospodarzem będzie Barłomino, które w tym roku było areną zmagań w Pucharze Polski w maratonie MTB, a organizatorem zawodów tradycyjnie ekipa od MH Automatyka Pomerania MTB Maraton. Termin zawodów jeszcze nie jest znany.


Śledzenie kolarstwa to bardzo angażujące zajęcie. Wymaga dużo czasu ze względu na konieczność śledzenia wielu, przede wszystkim zachodnich, źródeł – serwisów, profili organizatorów, zawodników, drużyn itp. itd. Mogę to w dużej mierze robić dzięki wsparciu Patronów, którzy zobaczyli w tym nie tylko moją autentyczną zajawkę, ale przede wszystkim wartość otrzymując to, czym sami się interesują, ale w skondensowanej wersji.

Zaglądasz regularnie na #mtbxcpl? Wspieraj mnie regularnie na patronite.pl/mtbxcpl lub jednorazowo na buycoffee.to/mtbxcpl.

Dzięki!


Od razu pewnie nasuwa się pytanie o trasę, bo przecież żyjemy w świecie dogmatów, a kolarstwo górskie ma góry w nazwie. Kto jednak zawitał kiedyś na Pomorze na rowerze górskim, ten na pewno wie, że w tym konkretnym rejonie można wytyczyć naprawdę ciekawą, wymagającą technicznie i fizycznie trasę. Oczywiście nie będzie to jedna pętla licząca 100 km, ale takich rzeczy praktycznie już się nie robi nigdzie, a nawet najdłuższe dystanse rozgrywane są na pętlach.

Barłomino w tym roku już z w ramach Pucharu Polski w maratonie MTB pokazało, że jest atrakcyjnym i wymagającym miejscem do uprawiania kolarstwa górskiego. Pętla licząca 33 km oferuje około tysiąca metrów przewyższenia, co przy jej podwojeniu, a może nawet potrojeniu oznacza kawał solidnego ścigania.

A więcej informacji poznamy pewnie wkrótce…


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0