Chcesz pojechać (za swoje) na przełajowy Puchar Świata albo Mistrzostwa Świata? Musisz spełnić te kryteria!fot. UEC

HomeSportReprezentacja

Chcesz pojechać (za swoje) na przełajowy Puchar Świata albo Mistrzostwa Świata? Musisz spełnić te kryteria!

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Polski Związek Kolarski od kilku lat, co najmniej w sumie chyba od dekady, nie jest w stanie wyjść z dołka, a co za tym idzie nie ma co marzyć o tym, że cokolwiek ponad dyscypliny olimpijskie ma szansę zyskać uwagę oraz wsparcie działaczy z Pruszkowa. Swoją drogą, dobitnie pokazuje owe podejście fakt, że kilka dni po ogłoszeniu kalendarza Pucharu Świata MTB i potwierdzenia Bielska Białej jako jednej miejscówek nie dowiemy się o tym z oficjalnych kanałów Federacji.


Śledzenie kolarstwa to bardzo angażujące zajęcie. Wymaga dużo czasu ze względu na konieczność śledzenia wielu, przede wszystkim zachodnich, źródeł – serwisów, profili organizatorów, zawodników, drużyn itp. itd. Mogę to w dużej mierze robić dzięki wsparciu Patronów, którzy zobaczyli w tym nie tylko moją autentyczną zajawkę, ale przede wszystkim wartość otrzymując to, czym sami się interesują, ale w skondensowanej wersji.

Zaglądasz regularnie na #mtbxcpl? Wspieraj mnie regularnie na patronite.pl/mtbxcpl lub jednorazowo na buycoffee.to/mtbxcpl.

Dzięki!


Tak też trochę jest z przełajami, ale że jednak w tę dyscyplinę angażują się kluby i zawodnicy z szosy oraz kolarstwa górskiego, to jednak „Pruszków” nie może przejść obok tego tak bardzo obojętnie. Finansowania jak nie było, tak nie ma, ale jest chociaż system kryteriów uprawniających do startu za swoje w zawodach przełajowych.

Po co w takim razie kryteria? Żeby na najwyższej rangi imprezy jechały osoby, które reprezentują konkretny poziom. To akurat dobrze.

Nie mamy Kadry Narodowej CX, Reprezentacja Polski na Mistrzostwa Europy i Świata zależy prawie zawsze od możliwości finansowych zawodników i klubów, ale mimo wszystko dobrze, ze ktoś pilnuje żeby były jakiekolwiek kryteria. Choć osobiście jestem zdania, szczególnie w kontekście ME i MŚ, że kryteria nie powinny być na zasadzie „jeden z poniższych warunków”, a co najmniej dwa z wymienionych. Większości czołowych naszych przełajowców to nie odsieje, ale jednak będziemy mieli pewność, że pojadą najlepsi z najlepszych i ościgani także za granicą, w międzynarodowej stawce.

Kryteria na sezon 2023/24 (jeden z poniższych warunków):

Elita K/MU23 K/MJunior K/M
Puchar Świata
Minimum 50 pkt UCIMinimum 30 pkt UCIMinimum 30 pkt UCI
1-10 miejsce na zawodach UCI C11-5 miejsce na zawodach UCI C11-15 miejsce na zawodach UCI C1
1-5 miejsce na zawodach UCI C21-3 miejsce na zawodach UCI C21-8 miejsce na zawodach UCI C2
1-3 miejsce na zawodach Pucharu Polski CX
Mistrzostwa Europy
Minimum 50 pkt UCIMinimum 30 pkt UCIMinimum 30 pkt UCI
1-25 miejsce na zawodach Pucharu Świata CX1-30 miejsce na zawodach Pucharu Świata CX1-30 miejsce na zawodach Pucharu Świata CX
1-5 miejsce na zawodach UCI C11-5 miejsce na zawodach UCI C11-5 miejsce na zawodach UCI C1
1-3 miejsce na zawodach UCI C21-2 miejsce na zawodach UCI C21-3 miejsce na zawodach UCI C2
Mistrzostwa Świata
Minimum 100 pkt UCIMinimum 75 pkt UCIMinimum 50 pkt UCI
1-25 miejsce na Mistrzostwach Europy CX1-30 miejsce na Mistrzostwach Europy CX1-30 miejsce na Mistrzostwach Europy CX
1-25 miejsce na zawodach Pucharu Świata CX1-30 miejsce na zawodach Pucharu Świata CX1-30 miejsce na zawodach Pucharu Świata CX
1-3 miejsce na zawodach UCI C11-3 miejsce na zawodach UCI C11-3 miejsce na zawodach UCI C1
1-3 miejsce na Mistrzostwach Polski CX1-2 miejsce na Mistrzostwach Polski CX1-3 miejsce na Mistrzostwach Polski CX

Uchwała i kryteria na stronie Polskiego Związku Kolarskiego – link


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0