Pierwsze konkrety o Pucharze Świata w kolarstwie górskim w Bielsku Białej | ZAPOWIEDŹ

HomeSportZapowiedzi

Pierwsze konkrety o Pucharze Świata w kolarstwie górskim w Bielsku Białej | ZAPOWIEDŹ

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


We wtorek popołudniu UCI podało pełny kalendarz Pucharu Świata MTB w odmianach cross country (XCO), short track (XCC), downhill (DHI) i enduro (EDR). Była to dość elektryzująca informacja z naszej polskiej perspektywy, bo wśród kilkunastu miejscówek pojawiła się biało-czerwona flaga i miejscówka znana chyba każdemu, kto jeździ trochę więcej na rowerze górskim – Bielsko Biała!


Śledzenie kolarstwa to bardzo angażujące zajęcie. Wymaga dużo czasu ze względu na konieczność śledzenia wielu, przede wszystkim zachodnich, źródeł – serwisów, profili organizatorów, zawodników, drużyn itp. itd. Mogę to w dużej mierze robić dzięki wsparciu Patronów, którzy zobaczyli w tym nie tylko moją autentyczną zajawkę, ale przede wszystkim wartość otrzymując to, czym sami się interesują, ale w skondensowanej wersji.

Zaglądasz regularnie na #mtbxcpl? Wspieraj mnie regularnie na patronite.pl/mtbxcpl lub jednorazowo na buycoffee.to/mtbxcpl.

Dzięki!


Pierwotnym planem ekipy Enduro Trails było sprowadzenie do Polski rundy EWS czyli Enduro World Series, ale to był rok 2019, zaraz przyszła pandemia i postawiła wszystko na głowie. Jednak rozmowy trwały, a co się odwlecze… to wróci z podwójną mocą. Tak też stanie się w maju 2024, bo nie tylko najlepsi riderzy Enduro, ale także najlepsi specjaliści od Downhillu przyjadą do Polski.

Wydarzenie ma szasnę być ogromną promocją infrastruktury rowerowej w Bielsku Białej i … w Szczyrku. Tak, bo mimo że na kalendarzu widnieje tylko Bielsko Biała, to Enduro Trails będą gospodarzem rywalizacji w Enduro. Ta w zjeździe (DHI) odbędzie się w Szczyrku, po drugiej stronie Klimczoka. Więcej w linku.

Warto śledzić profil Enduro Trails w social mediach (FB / IG), bo tam też będzie podawanych jak najwięcej informacji. Już teraz wiadomo, że będzie potrzeba dużo rąk do pracy, wolontariuszy, po prostu pomocy, żeby impreza zagrała i kto wie, może nie tylko na stałe zagościła w kalendarzu, ale także otworzyła drzwi do tego, żeby w tych rejonach odbył się również Puchar Świata w olimpijskim cross country!


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0