Mocne zakończenie sezonu pod Czarnym Groniem | Bike Atelier MTB Maraton, Rzyki | RELACJA

HomeSportRelacje

Mocne zakończenie sezonu pod Czarnym Groniem | Bike Atelier MTB Maraton, Rzyki | RELACJA

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Soczyste górskie ścieżki, mocne podjazdy oraz spora ilość błota – podczas finałowego Bike Atelier MTB Maratonu było wszystko co kochacie. Tym samym sezon 2023 przechodzi do historii.


Dużo dobrej zabawy przy Czarnym Groniu

W tym roku organizatorzy przygotowali wymagające zakończenie sezonu. Poziom trudności tras należał do wyjątkowo wysokich, co potwierdzają uczestnicy.

– Jeden z najtrudniejszych maratonów w tym sezonie, jeśli nie najtrudniejszy. Swoje dołożyła pogoda, kiedy zaczęło padać zrobiło się ślisko, więc nie można było przesadzić na zjazdach. Ale na pewno super zabawa, chętnie tutaj wrócę – podsumował na mecie Tomek.

W ubiegłym roku trasa w Rzykach została oceniona przez uczestników jako najbardziej wymagająca w sezonie, tym razem było jeszcze trudniej. – Uwielbiam to miejsce, ma swój klimat i te trasy… nie wiem czy nie było nawet trudniej niż w Wiśle, bo tutaj musieliśmy się mierzyć z wodą, która spływała w czasie deszczu z gór. Także solidny finał sezonu, naprawdę duży plus za to miejsce – dodaje Kasia.

Jak zawsze uczestnicy mogli wybrać jeden z czterech dystansów, najdłuższy z nich liczył 50 kilometrów i prowadził malowniczymi ścieżkami Beskidu Małego. Nie zabrakło również rywalizacji wśród najmłodszych, ta toczyła się w miasteczku maratonu, przy Czarnym Groniu.

– Szkoda, że to już koniec. Ale będę trenował i wiosną znowu startuję – zapowiada 7-letni Antek. Dzieci mogą startować zarówno w krótkich wyścigach KIDO, jak i na długim dystansie FAMILY, gdzie wraz z opiekunami pokonują około 20-kilometrowy odcinek.

– Dla mnie to był już drugi sezon z maratonami, zaczęło się od jeżdżenia po lesie, później impreza była w mojej okolicy, więc wystartowała i tak już zostało – opowiada Ola, która stanęła na starcie wydarzenia. – To jest dobre odreagowanie po tygodniu pracy, poza tym mobilizuje do treningów. Bez tego pewnie znalazła by się jakaś wymówka, żeby nie iść na rower… a tak trochę wstyd później wystartować i ciągnąć się w ogonie. Polecam każdemu!

Zakończenie sezonu 2023

Ostatni maraton w sezonie to również okazja do podsumowania klasyfikacji generalnych, zarówno indywidualnych jak i drużynowych. Podczas uroczystej gali wręczono trofea oraz nagrody o łącznej wartości ponad 200 tysięcy złotych.

– Tym razem sezon minął nam wyjątkowo szybko, dużo się działo, było sporo wyzwań jak chociażby Mistrzostwa Polski w Wiśle, ale jesteśmy równocześnie bardzo zadowoleni. Przed sezonem pojawiły się spore obawy o frekwencję, a tymczasem uczestnicy nie zawiedli, mieliśmy mnóstwo osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z kolarstwem górskim, więc liczymy na ich powrót wiosną – komentują organizatorzy. – Za nami dziewiąty sezon w historii Bike Atelier MTB Maratonu, co roku uczymy się czegoś nowego, a jednocześnie próbujemy dostarczać zawodnikom nowe trasy, wyzwania, lokalizacje. Jest sporo planów na kolejny sezon, więc trzymajcie kciuki!

Szczegółowe wyniki klasyfikacji generalnej w sezonie 2023 można znaleźć na stronie bikeateliermaraton.pl.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0