Czas na FINAŁ. Już w najbliższą niedzielę, 17 września! | MH Automatyka Pomerania MTB Maraton, Gdańsk | ZAPOWIEDŹ

HomeSportZapowiedzi

Czas na FINAŁ. Już w najbliższą niedzielę, 17 września! | MH Automatyka Pomerania MTB Maraton, Gdańsk | ZAPOWIEDŹ

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


17 września to data, na którą kolarze na Pomorzu od dawna czekają. To właśnie tego dnia w Gdańsku odbędzie się finał największego cyklu w kolarstwie górskim na Pomorzu – MH Automatyka Pomerania MTB Maraton.


Jak co roku, miasteczko zawodów zostanie zlokalizowane przy siedzibie sponsora finałowego wydarzenia – sklepie Decathlon przy ul. Kartuskiej. Zawodnicy będą mieli do wyboru trasy 13km, 31km lub 60km. Trasy będą różnić się od siebie poziomem trudności oraz pewnymi elementami technicznymi bowiem organizator, jak co roku, wprowadza zmiany, aby uatrakcyjnić przebieg rywalizacji.
Żadne słowa w pełni nie oddadzą uroku tej trasy, a najlepiej jest obejrzeć relację z zeszłorocznej edycji:

„Gdańsk to nasza najlepsza propozycja pod względem atrakcyjności trasy oraz terminu. To właśnie Trójmiejski Park Krajobrazowy jest idealnym poligonem do wyznaczenia ciekawych, trudnych technicznie i urozmaiconych tras. Dzięki wielu ciekawym singletrack’om możemy podnieść poprzeczkę zawodów i jednocześnie zapewnić uczestnikom niezapomniane wrażenia” – zapowiada Organizator.

Wydarzenie to nie lada gratka dla amatorów kolarstwa bowiem tego dnia będą mogli spotkać wielu najlepszych kolarzy z całego kraju, którzy już rok temu potwierdzi, że z chęcią odwiedzą Trójmiejski Park Krajobrazowy ponownie. „Jest to niewątpliwe najciekawsza trasa całego cyklu, nasza wisienka na torcie, tutaj nie ma czasu na nudę” – dodaje Organizator.

Partnerem finałowej edycji MH Automatyka MTB Pomerania Maraton jest jej sponsor: Decathlon Trójmiasto, który ufundował bony na zakupy w sieci sklepów Decathlon oraz Urząd Miasta Gdańsk wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego bez których wsparcia zrobienie tak dużej imprezy nie powiodłoby się. Należy też wspomnieć, że cały cykl objęty jest patronatem Pomorskiego Zrzeszenia LZS, a podczas finału w Gdańsku zostaną dodatkowo rozdane nagrody w klasyfikacji kolarzy zrzeszonych w LZS.

Finał w Gdańsku to nie tylko rywalizacja dla zawodowych kolarzy i amatorów. To także nie małe wyzwanie dla najmłodszych, bowiem w miasteczku zawodów odbędzie się rywalizacja dla dzieci MINI CROSS na rowerkach biegowych do 5 lat oraz nieco starszych na rowerkach z pedałami do lat 8. Od 9 roku życia można już śmiało wystartować na trasie dystansu FUN 13km.

Dodatkowo w miasteczku, jeżeli pozwoli pogoda będą czekać dmuchańce, lody rzemieślnicze, strefa street food od Pierogowóz, sklepiki partnerów oraz atrakcje przygotowane przez Decathlon Kartuska m.in. zawody interaktywne na trenażerach i strefa KIDS.

W tym roku w cyklu MH Automatyka Pomerania MTB Maraton można było ścigać się łącznie
w 9 edycjach (Szemud, Luzino, Kartuzy, Trąbki Wielkie, Lębork, Gniew, Żukowo, Gniewino i Gdańsk). Do bycia klasyfikowanym potrzebne są 3 ukończone wyścigi, a do pełnej punktacji 6. To właśnie w Gdańsku, podczas wielkiego finału, zostaną rozdane nagrody rzeczowe i finansowe ufundowane przez sponsorów o łącznej kwocie ponad 80.000zł. Warto dodać, że dla każdego uczestnika ostatniej edycji w Gdańsku zostanie rozlosowany rower damski o wartości 3.000zł ufundowany przez sponsora cyklu: Mechanika Rowerowa z Banina. Dodatkowo dla zawodników ujętych w klasyfikacji generalnej rozlosowane zostaną torby i sakwy od EXTRAWHEEL oraz bon na budowę kół 2.000zł od KOŁO-KOŁA.

Walka o podium w generalce wciąż nie została rozstrzygnięta. Na koronnym dystansie pośród panów wciąż walczą o wygraną i podium: Krzysztof Krzywy (Cycling Planet), Piotr Rzeszutek (Klub Kolarski Lew Lębork), Gustaw Ostajewski (Klif Team) oraz depczący im po piętach Daniel Majkowski (MajBike Team). Pośród Pań w grze zostają: Iwona Joskowska (MajBike Team), Agnieszka Pienczyn (BMC LAB Gdańsk – Akbisport), Ania Kołatka (KKK Dziki Team Kwidzyn) i Vera Artsiukievich (Bertand Okna Trek Gdynia).
Na dystansie SPEED króluje tercet z KKK Dziki Team: Jan Sobieraj, Mateusz Tengowski i 16-letni Szymon Banaś. Na tym dystansie już przed finałem wygraną zapewnił sobie Jan Sobieraj. Z kolei pośród kobiet już zwycięża Kasia Grochowska (TEAM MX Skórcz), a tuż za nią o dalsze lokaty walczą: Emilia Grochalska (KKK Dziki Team) i młodziutka Tosię Kucharska (Belta Team Gdańsk).

Na dystansie FUN klasyfikację generalną wygrywa odkrycie sezonu 11-letni Grzegorz Chmielarski (Trek Gdynia Młode Wilki). Dalej o podium walczą Antek Pranczke (GKS Cartusia Kartuzy) i Adam Terman (MTB Kids Aga Patoka). Wśród Pań zwycięstwo zapewniła sobie już Antonina Cieślikiewicz (MTB Kids Aga Patoka), która wygrała 5 z 7 edycji.

W klasyfikacji generalnej klubów zdecydowanym liderem zostaje KKK Dziki Team Kwidzyn co można było przewidzieć już od pierwszej edycji. „Zdecydowanie zawodników z Kwidzyna było u nas najwięcej, ich fioletowe koszulki było widać na każdym zakręcie”, o 2 i 3 miejsce walczą ekipy Bogdziewicz Cumulus, VO2max MTB Team, AKBISPORT BMC Gdańsk, Majbike TEAM oraz KLIF TEAM. Natomiast w klasyfikacji Pomorskiej Biznes Ligi MTB przoduje sponsor tytularny MH Automatyka, ale za nim o 2 miejsce walczy Decathlon oraz MPL Techma i MAKO TSL.

Jak widać rywalizacja jest bardzo zacięta a finał w Gdańsku pokaże nam wszystkie rozstrzygnięcia.
Już teraz, w imieniu organizatora, zapraszamy na finałowe ściganie 17 Września w Gdańsku!

SPONSORZY WYDARZENIA:

MH Automatyka / Miasto Gdańsk / Decathlon Trójmiasto / MERCOR S.A. / Urzad Marszalkowski Wojewodztwa Pomorskiego / 4YourBike / Aerogrease / 4Sport LAB / MAKO TSL / Extrawheel / Revoltt / Meilan_Poland / Kaymaq Sportswear / Bombusenergy / Mechanika Rowerowa / CST Poland / Decathlon Trójmiasto / Ramirent Poland/ Mała Czarna / FootBalance Polska / Nova2Ride Polska / Lech Free / Biomechanika Kolarska Piotr Grzyb / Cycling Point / KOŁO-KOŁA / Nitecore Flashlight / Soul-Kozak / Bliz Polska / B-PAC Sport Nutrition by AronPharma / Automatic Systems Engineering / Akbisport / Trefl / FitYard / Cukiernia Krzysztof Wenta / Motywator od kuchni – catering dietetyczny / Lasy Państwowe / Pomorskie Zrzeszenie LZS / Racebalm / Melvit S.A. / Flare GPS trackers / EURODOM Drzwi Podłogi Dywany / stylowa.pro / Pierogowóz


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0